Katastrofa Smoleńska. commons.wikimedia.org/Silar
Źródło: commons.wikimedia.org/Silar
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Lutego 2020

Budżet podkomisji smoleńskiej ujawniony. Kolejna kolosalna suma

Katastrofa Smoleńska polaryzuje polskie społeczeństwo od niemal 10 lat. Prowadzona przez Antoniego Macierewicza specjalna podkomisja wciąż bada tę sprawę. Rząd zadbał, by jej członkowie mogli pracować w spokoju, przeznaczając na działanie podkomisji imponującą sumę.

O środkach, jakie zdecydowano się przyznać podkomisji smoleńskiej na rok 2020, poinformowano podczas senackiej komisji obrony narodowej.

Nagranie z komisji zostało zamieszczone przez senatora Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę. Z informacji dotyczących kosztów działalności podkomisji Antoniego Macierewicza przekazanych przez MON wynika, że rząd przeznaczy na jej funkcjonowanie 2 mln 746 tys. złotych.

Hanna Lis wyśmiała dziennikarza za jego wagę? Poszło o pączkiHanna Lis wyśmiała dziennikarza za jego wagę? Poszło o pączkiCzytaj dalej

Katastrofa Smoleńska. Miliony dla podkomisji

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik

Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem została powołana wraz z rozporządzeniem ówczesnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z 4 lutego 2016 roku.

Jej ustalenia wielokrotnie budziły już liczne wątpliwości. Warto dodać, że komisja, której przyznano właśnie niemal 3 mln zł, swój najnowszy raport opublikowała niemal rok temu. Z początku wskazywano w nim na rzekome odnalezienie śladów materiałów wybuchowych w samolocie TU-154M, następnie jednak odżegnano się od tej hipotezy.

Portal gazeta.pl przypomina wypowiedź ówczesnego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który w marcu 2019, zapytany o pracę podkomisji kierowanej przez Macierewicza, odpowiedział: –Jeżeli powiem, że niczego nie dowiedziałem się więcej (o katastrofie smoleńskiej – przyp. red.), to to będzie zgodne z prawdą.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie podda

2. Będzie nowa renta jako kolejne świadczenie? Emeryci mogliby zyskać dodatkowe pieniądze do emerytury

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki