Już niedługo na TVP wyemitowany zostanie dokument na temat katastrofy smoleńskiej. Twitter.com/ewa_stankiewiczŹródło: Twitter.com/ewa_stankiewicz
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 18 Stycznia 2021

Po filmie o Amber Gold TVP reklamuje kolejny dokument. Jest data premiery materiału o katastrofie smoleńskiej

"Stan zagrożenia" to dokument stworzony przez Ewę Stankiewicz, mający wyjaśnić kilka kwestii związanych z katastrofą smoleńską. Zostanie wyemitowany przez TVP 1 już w najbliższą środę. To kolejny po "Taśmach Amber Gold" film mający uderzyć w Donalda Tuska.

  • Na TVP 1 wyemitowany zostanie dokument "Stan zagrożenia"
  • Tematem materiału stworzonego przez Ewę Stankiewicz będzie katastrofa smoleńska
  • Reżyserka zapewnia, iż materiał zbierany był przez 10 lat i w swoim dokumencie będzie przedstawiać ważne informacje ze wskazaniem, z jakich źródeł pochodzą

Ponad 10 lat temu doszło do katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria oraz wiele wysoko postawionych osób, pełniących ważne funkcje w państwie. Teraz TVP 1 zapowiada wyjaśnienie kilku niejasności związanych z tym tragicznym wydarzeniem.

Na Twitterze Ewy Stankiewicz pojawiła się zapowiedź dokumentu na temat katastrofy smoleńskiej. Reżyserka zdradziła, kiedy pojawi się na antenie Telewizji Polskiej.

TVP 1 wyemituje dokument o katastrofie smoleńskiej

W mediach społecznościowych poinformowano, że już niedługo widzowie TVP będą mogli poznać nieznane dotąd fakty, tym razem o katastrofie smoleńskiej. Z krótkiej zapowiedzi dowiedzieć się można, iż będzie to prawdopodobnie kolejna produkcja mająca uderzyć w Donalda Tuska.

"Stan zagrożenia" to stworzony przez Ewę Stankiewicz dokument. Jego tworzenie miało zająć 10 lat, a to wszystko ze względu na zbieranie kolejnych dowodów i wyjaśnianie piętrzących się niejasności.

Ktoś ulepił bałwana w kształcie kaczki pod Pomnikiem Smoleńskim. Pojawiło się nagranie, na miejscu miała interweniować policjaKtoś ulepił bałwana w kształcie kaczki pod Pomnikiem Smoleńskim. Pojawiło się nagranie, na miejscu miała interweniować policjaCzytaj dalej

- TVP1 już wkrótce. Mój film dokumentalny, do którego materiały gromadziłam przez 10 lat, podsumowujący wiedzę o śmierci polskiego Prezydenta na terenie Rosji, z podaniem źródeł informacji - b. poważnych, zapraszam - napisała na swoim Twitterze Ewa Stankiewicz.

Po "Taśmach Amber Gold" Sylwestra Latkowskiego przyszedł czas na dokument o Smoleńsku

Katastrofa smoleńska, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 r., to bez wątpienia wyjątkowo tragiczne zdarzenie w polskiej historii. Kiedy tuż przed godziną 9 doszło do wypadku lotniczego samolotu z ogromem najważniejszych osób w państwie na pokładzie, było jasne, że zdarzenie to na zawsze odmieni polską scenę polityczną.

Konflikt i przerzucanie się winą oraz obarczanie o doprowadzenie do katastrofy smoleńskiej to do dziś używany argument. W czasie kiedy rządziła Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość podkreślało, iż jego priorytetem będzie wyjaśnienie tej sprawy i sprowadzenia wraku Tu-154 do kraju.

Niestety do dziś obietnic tych nie udało się dotrzymać, a temat wyjątkowo przycichł, chociaż stanowił główny filar wypowiedzi polityków PiS. Standardem przez długi czas było natomiast obchodzenie miesięcznic smoleńskich w czasie, kiedy najczęściej dla Jarosława Kaczyńskiego i osób jemu towarzyszących blokowane było pół Krakowskiego Przedmieścia.

Po obejrzeniu krótkiej zapowiedzi dokumentu Ewy Stankiewicz trudno oprzeć się wrażeniu, że będzie to kolejny materiał filmowy mający pokazać Donalda Tuska w negatywnym świetle. Niedawno widzowie TVP mogli obejrzeć "Taśmy Amber Gold" Sylwestra Latkowskiego. Tam również były premier okazał się jedną z głównych postaci.

Kiedy "Stan zagrożenia" zostanie wyemitowany przez TVP 1?

Na swoim Twitterze Ewa Stankiewicz zakomunikowała, że dokument na temat katastrofy smoleńskiej będzie można zobaczyć na antenie TVP 1 w najbliższą środę, tj. 20.01.2021 r., o godzinie 21.

Źródło: Twitter.com @ewa_stankiewicz

Artykuły polecane przez redakcję WTV: