Katastrofa Smoleńska po raz kolejny została przedmiotem wypowiedzi Antoniego Macierewicza.. (Zdj.il.) Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (Zdj.il.) Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Września 2020

Antoni Macierewicz nie daje za wygraną. Niespodziewanie przerwał milczenie, w tle katastrofa smoleńska

Katastrofa Smoleńska raz po raz powraca w wypowiedziach Antoniego Macierewicza. Tym razem były szef Ministerstwa Obrony Narodowej odniósł się do zarzutu stawianego przez prokuraturę kontrolerom ze Smoleńska. Zdaniem przewodniczącego podkomisji smoleńskiej "jest on jak najbardziej słuszny".

Szczegóły dotyczące postępowania prokuratury przytacza internetowy serwis TVP Info. Przypomnijmy, że w środowy wieczór Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej, przekazała, że śledczy PK zdecydowali się wystąpić z wnioskiem do warszawskiego sądu o areszt dla trzech kontrolerów, którzy w pamiętnym 2010 roku pełnili służbę na lotnisku w Smoleńsku. Zarzuty mają dotyczyć umyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu powietrznym.

Zaskakująca wpadka nowej prowadzącej Dzień Dobry TVN w programie na żywo. Nikt nie wiedział, jak zareagowaćZaskakująca wpadka nowej prowadzącej Dzień Dobry TVN w programie na żywo. Nikt nie wiedział, jak zareagowaćCzytaj dalej

Katastrofa Smoleńska znów rozpaliła wyobraźnię Antoniego Macierewicza

Antoni Macierewicz udzielił krótkiej wypowiedzi dziennikarzom, którzy dotarli do niego w Sejmie. Były minister obrony narodowej wskazał, że "fałszywe sprowadzanie samolotu przez kontrolerów lotu zostało udowodnione przez komisję w raporcie technicznym" już w roku 2018. – Cieszę się, że zyskało to teraz taką konsekwencję w wymiarze prawnym, w działaniu prokuratury – dodał szef podkomisji smoleńskiej, która nadal nie opublikowała choćby jednego raportu ze swojej pracy.

Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulcówWyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulcówCzytaj dalej

Cytowany przez TVP Info polityk Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że w jego opinii postawiony przez prokuraturę zarzut "jest jak najbardziej słuszny". Następnie po raz kolejny usłyszeliśmy słowa o wybuchu, do którego miało dojść na pokładzie samolotu Tu-154M. – Trzeba pamiętać, że to jest tylko część problematyki związanej z dramatem smoleńskim. Samo sprowadzanie fałszywe nie doprowadziło do tego dramatu, bo piloci się w tym zorientowali i zaczęli odchodzić na drugi krąg. Rzeczywisty dramat wystąpił na skutek eksplozji, ale sprowadzanie fałszywe miało w tym istotną rolę, bo doprowadziło do zaniżenia samolotu w stosunku do wysokości – dodał Macierewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu 2. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa 3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

Do katastrofy smoleńskiej doszło 10 kwietnia 2010 roku. Przed kilkoma miesiącami, w trakcie lockdownu wywołanego epidemią koronawirusa, obchodziliśmy 10. rocznicę wydarzeń, w trakcie których w tragicznych okolicznościach życie straciło 96 przedstawicieli państwa, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na uchodźstwie, dowódcy sił zbrojnych RP, a także pracownicy Kancelarii Prezydenta.

Tragiczny wypadek, Karol Starsburger musiał reanimować swoją roczną córeczkę Laurę. Dramatyczne wyznanieTragiczny wypadek, Karol Starsburger musiał reanimować swoją roczną córeczkę Laurę. Dramatyczne wyznanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja emerytur 2021 ciosem w seniorów. Świadczenia niższe niż się spodziewano
  2. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Źródło: tvp.info