Katarzyna Lubnauer miała dostawać pogróżki od byłego strażnika marszałkowskiego. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.. (zd. il.) PixinioŹródło: (zd. il.) Pixinio
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Maja 2020

“Trzeba cię zabić jak tego złodzieja Adamowicza”. Zatrważające pogróżki wobec posłanki, sprawa zakończy się w sądzie

Katarzyna Lubnauer miała dostawać pogróżki od byłego strażnika marszałkowskiego. Teraz mężczyzna, który w wulgarny sposób groził posłance śmiercią, stanie przed sądem. Włodzimierz D. był strażnikiem z wieloletnim stażem. W swoich groźbach pod adresem Lubnauer, wspominał m.in. także o śp. Pawle Adamowiczu, prezydencie Gdańska, nazywając go "złodziejem". O sprawie informuje RMF FM.

We wrześniu 2019 roku, obecnie już były strażnik marszałkowski, groził Katarzynie Lubnauer śmiercią. Odpowie teraz za to przed sądem. Informację przekazało RMF FM.

Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Czytaj dalej

Katarzyna Lubnauer miała dostawać pogróżki od byłego strażnika marszałkowskiego. Mężczyzna stanie przed sądem

Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, do wyjaśnienia sprawy prokuratura powołała biegłych psychiatów, którzy stwierdzili, że w momencie wysyłania pogróżek do Lubnauer, strażnik był w pełni poczytalny. Jednak mężczyzna od 2017 roku miał leczyć się psychiatrycznie. Po zatrzymaniu i postawieniu mu zarzutów został zwolniony ze swojej służby, ochraniającej parlament.

Co więcej, o czym informuje RMF FM, po zatrzymaniu Włodzimierza D. Centrum Informacyjne Sejmu podało informację, że mężczyna jest funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej z wieloletnim, bo aż 19-letnim stażem. Podano także, że wcześniej do przebiegu jego służby oraz jego zachowania nie było żadnych zastrzeżeń. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkę

Jak informuje RMF FM, postępowanie przeciwko strażnikowi zostało zakończone. Kilkanaście dni temu do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa wpłynął wniosek o ukaranie mężczyzny. Włodzimierz D. usłyszał zarzut mówiący o kierowaniu pod adresem Katarzyny Lubnauer gróźb karalnych oraz znieważanie jej słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Za takie działania, sąd ma prawo ukarać grzywną, ograniczeniem wolności lub nawet karą pozbawienia wolności do 2 lat.

We wrześniu 2019 roku Katarzyna Lubnauer w mediach społecznościowych ujawniła treść otrzymanego e-maila z pogróżkami od strażnika. "Wczoraj w czasie programu Kawa na Ławę na adres kontakt24@tvn.pl został przesłany mail z pogróżkami w moja stronę: "Lubnauer ty k....o szmato dziw... su... trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza." (pisownia oryginalna poza kropkami). Dziękuje TVN za zgłoszenie sprawy na Policję. Wczoraj dopełniłam po telefonie z Policji formalności, w nocy ostrzegli mnie, że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła. Rano okazało się, że sprawca został w nocy ujęty" - przekazała posłanka. Na antenie RMF FM Lubnauer doprecyzowała, że na adres telewizji TVN wpłynęły dwie wiadomości z groźbami pod jej adresem. 

"To nie było tak, że ktoś pod wpływem chwili napisał jednego, tylko napisał jednego, potem doszedł do wniosku, że tamten był niewystarczająco mocny, w związku z tym przesłał po chwili jeszcze kolejnego maila z tego samego adresu. Nie zamierzałam tego nawet upubliczniać, ale w momencie, w którym okazało się rano, że człowieka złapali, uznałam, że powiedzenie o tym jest dobrą okazją do tego, żeby ostrzec wszystkich, że takie rzeczy nie są bezkarne" - tłumaczyła Lubnauer w Porannej rozmowie w RMF FM. "Jest coś w tym, że w sytuacji, w której mamy cały Sejm okrążony jak forteca i wydaje się, że powinniśmy być szczególnie bezpieczni, okazuje się, że zagrożenie jest gdzieś w środku" - dodała. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Porażające sceny w Chinach. Wszystko nagrali, filmy są w sieci, aż trudno uwierzyć

Źródło: RMF FM