Katarzyna Dowbor, prowadząca "Nasz nowy dom". TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Sierpnia 2020

Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora. "Oko wychodziło mi w szypułkach, miałam wahania wagi"

Katarzyna Dowbor, choć należy do grona najlepiej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce, popularności nie zawdzięcza kontrowersjom a ciężkiej pracy. O swoim życiu prywatnym mówi niewiele a kiedy już pokusi się o uchylenie rąbka tajemnicy, ma w tym głębszy cel. Tak było i wówczas, kiedy poinformowała o swojej chorobie. Okoliczności, w jakich się o niej dowiedziała, niejednej osobie powinny dać do myślenia.

Katarzyna Dowbor jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce. Choć w telewizji pracuje od wczesnych lat 80., przełomowym momentem w jej karierze był 2013 rok, kiedy po zwolnieniu z Telewizji Polskiej po kilku dekadach, została prowadzącą programu "Nasz nowy dom" w Polsacie. Format, u którego podstaw leży niesienie pomocy osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, z pewnością wpłynął pozytywnie na wizerunek dziennikarki.

Popularny polski muzyk trafi do więzienia na nawet 8 lat? Pojawiły się głosy oburzenia, sytuacja jest poważnaPopularny polski muzyk trafi do więzienia na nawet 8 lat? Pojawiły się głosy oburzenia, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Ona sama sprawia wrażenie osoby ciepłej i serdecznej, choć o jej życiu prywatnym wiemy tyle, ile sama chce przekazać. Jakiś czas temu Dowbor postanowiła podzielić się ze swoimi fanami przykrą informacją o nieuleczalnej chorobie, na którą cierpi. Okoliczności, w jakich się o niej dowiedziała, powinny dać do myślenia każdej osobie, która dba o zdrowie. Objawy przypadłości, z którą się mierzy, mogą być mylące.

Katarzyna Dowbor cierpi na nieuleczalną chorobę

Około 9 lat temu Katarzyna Dowbor zaczęła podupadać na zdrowiu. Była wyraźnie osłabiona, miała wyraźne wahania wagi a jej oko "wychodziło w szypułkach". - Oko mnie nie bolało, ale do tego stopnia był z nim problem, że proszono mnie, żebym przed kamerą ustawiała się profilem - wyznała Katarzyna Dowbor w audycji "NieZŁY pacjent w Radiu ZET".

Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasnePodwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasneCzytaj dalej

Pewnego dnia udała się do lekarza na Szaserów. Celem jej wizyty nie była bynajmniej chęć zbadania się a przeprowadzenia wywiadu z doktorem. - Badanie krwi, neurolog, USG tarczycy. O 17 wpadł pan doktor i mówi: Jest dobrze, to tylko tarczyca. Pytam: Jak to dobrze? On na to: Podejrzewałem guza mózgu. Poczułam, jak pot spływa mi po plecach - wspominała Dowbor.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Potwierdzono zakażenie w TVP. Telewizja wydała specjalny komunikat
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Ryczałt, dieta, uposażenie. Wypłata posła to nie tylko goła pensja

Okazało się, że dziennikarka cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa. Jest to schorzenie autoimmunologiczne, przy którym dochodzi do wzmożonego wydzielanai hormonów tarczycy oraz jej wzrost. 

- Choroba, na którą choruję, to nadczynność przechodząca w niedoczynność. Stąd różnica w wadze i nastroju. Przy nadczynności człowiek jest nerwowy, szybki, a przy niedoczynności tyje i robi się powolny - tłumaczyła Katarzyna Dowbor w wywiadzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaczęło się. Tłumy nagle wyszły na ulice, ludzie nie wytrzymali. Na miejscu jest ogrom policji
  2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Pokazał nazwę łodzi, rozbił bank. Nie wytrzymał nawet Andrzej Duda

Źródło: SE

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!