Kasia Kowalska zaśpiewała na koncercie w Ciechanowie mimo epidemii i obostrzeń. Do akcji wkroczył m.in. sanepid. Oberwało się władzom miasta.. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Maja 2020

Skandaliczny koncert Kowalskiej. Wysoka kara za organizację, sanepid nie odpuścił

Kasia Kowalska zaśpiewała na koncercie w Ciechanowie w ramach akcji "Koncertowanie pod blokami". Wydarzenie to, mimo epidemii i obostrzeń, zgromadziło tłumy pod sceną i w jej okolicy. Założeniem koncertu było granie dla ludzi, którzy będą oglądać widowisko ze swoich okien i balkonów. Stało się jednak inaczej, co wywołało wiele kontrowersji. Sprawą zajęła się także policja, prokuratura i sanepid, który już nałożył kary. Oberwało się władzom miasta Ciechanów.

Koncert w dobie pandemii. Inicjatywa była dobra, pomysł fajny, scenę ustawiono między blokami, a ludzie mieli oglądać go z okien i balkonów. Miało to na celu umilenie czasu mieszkańcom jednego z ciechanowskich osiedli. Wyszło jednak nieco inaczej niż zakładano i pod sceną zebrała się spora grupa ludzi. Artystka i organizatorzy koncertu spotkali się z mocną falą krytyki. Nie trzeba było długo czekać także na reakcję służb, w tym sanepidu.

Możliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieściMożliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieściCzytaj dalej

Kasia Kowalska i zamieszanie wokół jej koncertu w Ciechanowie. Sanepid nałożył karę na Urząd Miasta

Sanepid nałożył karę na Urząd Miasta, o czym poinformowano we wtorek. - Dziś wymierzyłam karę w wysokości 30 tys. zł na gminę miejską Ciechanów. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z dniem doręczenia. Dzisiaj decyzja została doręczona - przekazała dyrektor ciechanowskiego sanepidu Wiesława Krawczyk.

Dyrektor sanepidu dodała, że przysługuje odwołanie od tej decyzji do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w terminie 14 dni. Wyraźnie jednak doszło do złamania obowiązującego zakazu zgromadzeń publicznych i ogranizowania imprez masowych z powodu epidemii. - Kara została nałożona za nieprzestrzeganie w dniu 2 maja zakazu organizowania zgromadzeń ludności - wyjaśniła szefowa ciechanowskiego sanepidu.

Jak podaje Polsat News, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Ciechanów, Paulina Rybczyńska, także potwierdziła, że decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie, wymierzająca gminie miejskiej karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł w związku ze zgromadzeniem się osób podczas koncertu Kasi Kowalskiej, który odbył się 2 maja w ramach cyklu "Koncertowanie pod blokami", już do nich wpłynęła. Urząd Miasta Ciechanów zapowiada jednak odwołanie od tej decyzji. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne
2. Włochy nie są już epicentrum pandemii w Europie. Przebił go sąsiad Polski, statystyki są porażające

- Sanepid ocenił, iż na terenie pomiędzy blokami było ok. 100 osób, a ok. 50 znajdowało się w samochodach. Podkreślono, że podczas wydarzenia przestrzegano zachowania wymaganej odległości 2 metrów od siebie, ale odległości nie były zachowane, kiedy artystka poprosiła o podejście pod scenę przebywające tam osoby - przekazała rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta.

- W naszej ocenie działania sanepidu są wywołane presją medialno-polityczną, a nie rzetelną analizą wydarzenia (...). W związku z powyższym będziemy składać odwołanie od decyzji - dodała w swoim stanowisku rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta.

W sprawie organizacji akcji z cyklu "Koncertowanie pod blokami" oraz w sprawie koncertu Kasi Kowalskiej z 2 maja, Komenda Powiatowa Policji i Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie prowadzą odrębne postępowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersje wokół ustawy Covidowej. Polski rząd może inwigilować obywateli
  2. Ogromny hałas, huk, antyterroryści. Akcja CBŚP w Warszawie. Co się dzieje?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze

Źródło: Polsat News