Kasia Cichopek wsparła kobiety. East News/Tricolors
Źródło: East News/Tricolors
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 26 Października 2020

Kasia Cichopek jako jedyna postanowiła się wyłamać, władzom TVP może się nie spodobać. Czy poniesie konsekwencje?

Kasia Cichopek do tej pory starała się nie zabierać głosu w sprawach społeczno-politycznych. Nic w tym dziwnego - taka postawa może spotkać się z nieprzychylnością części jej miłośników. Pracując w określonej telewizji należy mieć świadomość kim są jej odbiorcy. W obecnej sytuacji związanej z protestami na ulicach polskich miast, aktorka postanowiła wtrącić jednak swoje "3 grosze".

Akcja protestacyjna trwająca od czwartku na ulicach polskich miast, stale przybiera na sile. Kobiety, którym próbuje odebrać się prawo wyboru postanowiły bronić swoich racji poprzez ogólnokrajową manifestację niezgody. Wiele osób związanych z polską kulturą i rozrywką zdecydowało się zabrać swój głos w sprawie i wesprzeć protest. Nie dotyczy to osób związanych z TVP, gdzie raczej ciężko wyłamać się z opinią, niebędącą w zgodzie z kierunkiem obranym przez stację. Wygląda jednak na to, że jedna z gwiazd Telewizji Polskiej, Kasia Cichopek postanowiła się wyłamać...

Plany rządu wyszły na jaw. Możemy się spodziewać drugiego lockdownu?Plany rządu wyszły na jaw. Możemy się spodziewać drugiego lockdownu?Czytaj dalej

Kasia Cichopek zabiera głos

Trzeba przyznać, że gwiazda sztandarowego serialu Telewizji Polskiej "M jak miłość", w ostatnim czasie sprawdzająca się również jako prezenterka "Pytania na śniadanie" wykazała się nie lada odwagą. Decyzja o zajęciu jasnego stanowiska dotyczącego obecnej sytuacji społeczno-politycznej na pewno nie przyszła Kasi Cichopek łatwo.

Prezenterzy TVP muszą przykładać szczególną uwagę do głoszonych przez siebie poglądów. Wyrażając swoje opinie w mediach społecznościowych, muszą mieć świadomość, że niektóre treści mogą nie spodobać się włodarzom stacji, co może narazić ich na przykre konsekwencje. Tym bardziej dziwi stanowisko zajęte przez Kasię Cichopek.

Prezenterka "Pytania na śniadanie" publicznie opowiedziała się po stronie kobiet stając się tym samym pierwszą reprezentantką TVP, która odważyła się choć symbolicznie dołączyć do ogólnopolskiego protestu.

Nieoficjalnie: Jest reakcja Jarosława Kaczyńskiego na decyzję TK ws. aborcjiNieoficjalnie: Jest reakcja Jarosława Kaczyńskiego na decyzję TK ws. aborcjiCzytaj dalej

Czołowe gwiazdy Telewizji Polskiej takie jak Katarzyna Pajączkowska czy Ida Nowakowska zdążyły już wyrazić swoje zdanie na temat aborcji eugenicznej twierdząc, że nigdy nie posunęłyby się do przerwania ciąży.

Symboliczny wpis

W mediach społecznościowych wielu kobiet mediów zarzucano im, że z uwagi na pracę w programach emitowanych przez TVP nie ustosunkują się do burzliwej sytuacji, która ma miejsce na polskich ulicach już od czwartku.

W piątek obserwujący instagramowy profil Kasi Cichopek natknąć mogli się jednak na dyskretny wyraz wsparcia dla protestujących kobiet. Pod zdjęciem, na którym widzimy aktorkę z córką dodane zostały trzy hasztagi: #wolność #kobiety #wolnośćwyboru

Kasia Cichopek dołącza do protestu

Screen przedstawiający wpis Kasi Cichopek, pochodzący z jej konta na Instagramie (instagram.com/katarzynacichopek)

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Wiceminister wygadała się o przygotowaniach rządu do lockdownu. Można się przerazić
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Tym krótkim wpisem Kasia Cichopek dała do zrozumienia, że identyfikuje się z kobietami walczącymi o prawo do przerwania ciąży w przypadku trwałego uszkodzenia płodu. Ten drobny wyraz lojalności wobec reprezentantek swojej płci został dostrzeżony i doceniony.

Do wpisu Kasi Cichopek na Instagramie nie odniosła się jeszcze oficjalnie Telewizja Polska. Być może jej włodarze przemilczą ten jeden raz, gdy popularna aktorka postanowiła się wychylić ze swoją odbiegającą od głównego nurtu stacji opinią.

Wyrażając swoje wsparcie dla kobiet w mediach społecznościowych, Kasia Cichopek dołączyła do wielu znanych postaci, które postanowiły zabrać w tej sprawie głos, m.in. Anji Rubik, Małgorzaty Trzaskowskiej czy Magdy Gessler.

źródło: wp.pl, instagram.com/katarzynacichopek

Pilna informacja, zmiany w godzinach dla seniorów. Chodzi o jeden wyjątek, który wprowadził rządPilna informacja, zmiany w godzinach dla seniorów. Chodzi o jeden wyjątek, który wprowadził rządCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, w tym roku bez tradycyjnej Wigilii. Minister Zdrowia zdradził prawdę. Polacy mogą zapomnieć o podróżach
  2. Już dzisiaj rusza pierwszy szpital tymczasowy. Łóżka czekają na pacjentów
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółami
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna