Karta wyborcza rozdana w Zakopanem była nieważna?. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Czerwca 2020

Na pewno przyjrzałeś się swojej karcie wyborczej? Już teraz wiemy, że w jednym mieście część głosów była nieważna

Karta wyborcza, którą otrzymali Polacy, okazała się nieważna? Niepokojące relacje z Zakopanego zainteresowały dziennikarzy. Z przedstawionych informacji wynika, że rozdane materiały nie posiadały niezbędnej pieczęci. Wobec tego wskazania wielu mieszkańców Małopolski mogą zostać unieważnione.

Do niezwykle bulwersującego incydentu doszło w Zakopanem. Już od samego otwarcia lokali wyborczych miały mieć miejsce niemałe nieprawidłowości. Karty do głosowania, zdaniem świadków, nie posiadały niezbędnej pieczęci Obwodowej Komisji Wyborczej. Sytuacja ta zainteresowała największe media. Zaalarmowana została też straż miejska.

Ujawniono wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Ogromne zaskoczenie, sondaże pokazywały coś innegoUjawniono wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Ogromne zaskoczenie, sondaże pokazywały coś innegoCzytaj dalej

Karta wyborcza bez niezbędnej pieczęci? Mieszkańcy Małopolski alarmują

Przedstawicielka jednej z nowosądeckich komisji wyjaśniła w rozmowie z Radiem Zet, że głosy na kartach bez niezbędnej pieczątki nie mogą zostać wzięte pod uwagę. Jako pierwszy o tym incydencie informował Tygodnik Podhalański. Wciąż jednak nie podano informacji na temat tego, ile takich dokumentów zostało przekazanych Polakom. Wyjaśnijmy, że nie będzie możliwe otrzymanie drugiej karty, jeśli pierwsza została już wrzucona do urny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewyobrażalnie tragiczne, trzech Polaków zginęło w okropny sposób. Zatrważający pożar w Reykjaviku
2. Plaga Bałtyku w Gdyni i Sopocie. Jest decyzja, przykra wiadomość

Niezwykle ważnym jest, aby o wiedzę o wszelkich nieprawidłowościach przekazywać przedstawicielom swoich komisji. Jeśli przy odbiorze dokumentu zauważymy, że nie posiada on niezbędnych pieczęci lub nie spełnia wymogów należy niezwłocznie zgłosić taką sytuację. Ci, którzy prowadzą prace danego lokalu są zobowiązani do uzupełnienia ewentualnych braków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Żródło: [Tygodnik Podhalański/Radio Zet]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News