Karta płatnicza, a konkretnie wydrukowany na niej motyw zostały powodom odmowy przyjęcia płatności przez sprzedającą.. (zdj. il.) SCIENCE PHOTO LIBRARY/Science Photo Library RF/East NewsŹródło: (zdj. il.) SCIENCE PHOTO LIBRARY/Science Photo Library RF/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Lipca 2020

Paweł chciał tylko kupić lody. Sprzedawczyni spojrzała na jego kartę i odmówiła z kuriozalnego powodu

Karta płatnicza, a konkretnie wydrukowany na niej motyw został powodem odmowy przyjęcia płatności przez sprzedającą. Pan Paweł usiłował zapłacić za lody, gdy spotkał się z zaskakującą reakcją ekspedientki, nieżyczącej sobie, "aby czymś takim płacić w jej obecności". Kobiecie kojarzyła się ona bowiem z LGBT.

Pan Paweł nie mógł zapłacić za lody w warszawskiej lodziarni. Pani ekspedientce nie spodobała się widoczna na jego karcie płatniczej tęcza, kobiecie kojarzącą się zapewne z LGBT, akronimem, którym jakże często straszono nas w trakcie kampanii prezydenckiej. W efekcie nie pozwoliła mężczyźnie dokonać płatności.

Nagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaNagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaCzytaj dalej

Karta płatnicza z tęczą przedmiotem skandalu

Choć klient próbował rozmawiać ze sprzedawczynią, usiłując poznać kierujące nią motywy, ta najwyraźniej nie było przesadnie skora do rozmowy. – Powiedziała, że "nie życzy sobie, aby czymś takim płacić w jej obecności", a potem dodała "na Pana miejscu to zmieniłabym bank na inny, który traktuje ludzi poważnie, a nie zmusza do używania takich kart" – czytamy we wpisie opublikowanym za pośrednictwem Twittera.

Mężczyźnie odmówiono przyjęcia płatności,

W efekcie mężczyzna zrezygnował w zakupów, informując panią, że lody zakupi u konkurencji. Wpis z wolna zyskuje popularność w sieci. Na ten moment udostępniono go niemal 4 tys. razy. Co ciekawe, zapytany o nazwę lodziarni, w której doszło do incydentu (przez kobietę, która zamierzała zostawić "stosowny komentarz" w ich social media), odparł: – Wydaje mi się, że to nie będzie zbyt dobre rozwiązane, tutaj trzeba rozmawiać (ale z nie każdym się da), a agresja czy szeroko pojęty hejt (jakim może być pisanie komci z negatywnymi opiniami) raczej do niczego dobrego nie prowadzi (to jest kwestia osoby, a nie marki czy miejsca).

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądAgnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądCzytaj dalej

– Nie bądźmy tak jak ta druga strona, która nie chce i nie umie rozmawiać. Trzeba to zdusić tutaj, w zarodku. Fakt odnotowany, to się dzieje, jest naganne, ale eskalowanie tej sytuacji pokaże tylko to, że w głębi jesteśmy tacy sami jak Oni, bo skaczemy sobie sami do gardeł – apeluje pan Paweł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

Portal dobreprogramy.pl zwraca uwagę, że tęczowa karta płatnicza nie należy bynajmniej do nowości. Największe banki udostępniają ponadto swoim klientom możliwość personalizacji kart, oferując dostępne w galeriach wzory.

Tęczowa karta płatnicza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tramwaj potrącił mężczyznę. Jego stan jest ciężki
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Krzysztof Jackowski wyjawił przepowiednię o wakacjach. Mówi o sierpniu

Źródło: twitter / dobreprogramy.pl