Kardynał Nycz bardzo surowo ocenił działania kościoła. Wikimedia.com/Ryszard HołubowiczŹródło: Wikimedia.com/Ryszard Hołubowicz
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 30 Września 2020

Kardynał Nycz nie wytrzymał, padły ostre słowa. "Wstyd dla chrześcijańskiego świata"

Kardynał Nycz postanowił poruszyć wyjątkowo trudny temat, który z racji pandemii koronawirusa został nieco zepchnięty na boczny tor. Duchowny starał się uzmysłowić wiernym zgromadzonym w świątyni, czym naprawdę kierować powinni się chrześcijanie. Nie obyło się bez trudnych wyznań, w których kardynał Kazimierz Nycz nie oszczędził również swojej ojczyzny.

Kardynał Nycz zaskoczył zebranych w świątyni swoją wypowiedzią. Ta natomiast odbiła się szerokim echem w mediach. Prezentowane przez hierarchę stanowisko stanowi bardzo mocny kontrast dla, chociażby ostatniej akcji zbierania podpisów, podczas niedzielnych nabożeństw, pod projektem społecznym Kai Godek. Kardynał Nycz nie przebrał w słowach i z brutalną realnością ocenił stan chrześcijaństwa w Polsce i na świecie.

Czarnek nie wytrzymał, wybuchł w TVP Info na żywo i grzmiał o LGBT. Dobry materiał na ministra edukacji?Czarnek nie wytrzymał, wybuchł w TVP Info na żywo i grzmiał o LGBT. Dobry materiał na ministra edukacji?Czytaj dalej

Kardynał Nycz: „wstyd dla chrześcijańskiego świata”

Kardynał Nycz w czasie liturgii odprawianej w parafii św. Barbary poruszył temat, którym do niedawna żyła jeszcze cała Europa. Teraz z racji pojawienia się światowej pandemii temat ten znikł z pierwszych stron gazet, jednak nie znaczy to, iż problem przestał występować. Kardynał Nycz modlił się w ramach Tygodnia Modlitwy za Uchodźców i to właśnie w trakcie mszy skierował do zebranych bardzo ważne słowa. Jego przesłanie powinno trafić do jak największej ilości wiernych, którzy w większości zapomnieli jakimi wartościami powinni kierować się, naśladując Jezusa.

- Musimy sobie przypominać, że problem ludzi, którzy migrują, szukają swojego nowego miejsca, w tym ostry problem uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią, przed prześladowaniami, szukają pomocy, wrażliwości, empatii, wciąż istnieje - usłyszeć można było z ust kardynała Nycza. Metropolita warszawski nie zakończył jednak na tym swojej wypowiedzi. Zdecydował się na ostrą ocenę dotychczasowego zachowania chrześcijan i nie przemilczał postawy Polek i Polaków oraz władzy.

Hierarcha przypomina o ludzkich tragediach związanych z kryzysem uchodźczym

Widzowie programu Widzowie programu "Rolnik szuka żony" oburzeni wyczynami uczestnika. Posypała się krytyka, TVP interweniujeCzytaj dalej

- Chcemy budzić nasze sumienia, otwierać nasze serca, żeby nie być niewrażliwi na to, co jest tak dramatycznym wołaniem, a zarazem, co jest wstydem dla chrześcijańskiego świata, dla chrześcijańskiej Europy, ale także dla Polski - kontynuował kardynał Nycz. Wierni słuchający wystąpienia duchownego powinni przekazywać jego słowa dalej, gdyż hierarcha jako jeden z nielicznych osób związanych z polskim kościołem nie traktuje tego tematu po macoszemu. Przypomniał również, iż wykręcanie się od pomocy wskazywaniem, iż pomagamy, chociażby wschodnim sąsiadom nie jest wystarczającym argumentem. Chrześcijanie powinni kierować się zupełnie innymi wartościami i dawać świadectwo wiary.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie mrozi krew w żyłach. Nagle weszła tuż pod tramwaj, tylko dla osób o mocnych nerwach
2. Rewolucyjny przepis na placki ziemniaczane. Bajecznie proste i nieziemsko pyszne
3. Kuzyn Jarosława Kaczyńskiego całkowicie odpłynął? "Prezes będzie rządził do 120 lat"

- Musi być nas stać na przynajmniej mocną, symboliczną pomoc wobec tych, których trzeba przyjąć, jako sieroty niemające rodziców, niemające nawet lichego namiotu, sieroty pukające do bram Europy […]. To mamy czynić, a tamtego nie zaniedbywać - powiedział kardynał Nycz. Słowa, na jakie zdobył się duchowny są zaskoczeniem. Nie tylko ze względu na treść, ale również na zaprezentowany ton. Kardynał Nycz nie miał na celu przypodobanie się nikomu, a jedynie podkreślić to, jakich zachowań oczekuje się od wyznawców chrześcijaństwa. Krzyży migracyjny wciąż jest tematem bardzo aktualnym. Tysiące osób ucieka przed wojną, czy prześladowaniem licząc, że to właśnie w Europie odnajdą spokojny kat do rozpoczęcia nowego życia, gdzie nie muszą bać się o swoje życie. Często zachowanie mieszkańców starego kontynentu dalekie jest od wyznawanych przez nich prawd wiary.

Źródło: RMF24

Poruszające, bardzo prywatne wyznanie Mateusza Morawieckiego. Ujawnił, jak wyglądały ostatnie chwile ojcaPoruszające, bardzo prywatne wyznanie Mateusza Morawieckiego. Ujawnił, jak wyglądały ostatnie chwile ojcaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Resort wydał nowe obostrzenia. Maseczki już nie tylko w komunikacji miejskiej
  2. Nikt nie wiedział, co się dzieje z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Media właśnie ujawniły, do końca życia będzie cierpieć
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News