Kardynał Dziwisz. (zdj. Il. ) ; Flickr/Archidiecezja KrakowskaŹródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/Archidiecezja Krakowska
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Września 2020

Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu pod zdjęciem kardynała Dziwisza. "Sto lat młodej parze"

Kardynał Dziwisz ma na swoim koncie kolejną, zaskakującą wpadkę. Zdjęcie z nieoficjalnej uroczystości trafiło do mediów społecznościowych. Hierarcha wziął udział w święceniach swojego sekretarza. Z niezrozumiałych powodów mężczyźni trzymali się za ręce podczas wydarzenia.

Czujni internauci dotarli do zdjęć kardynała Dziwisza. Okazuje się, że kapłan zorganizował święcenia dla swojego sekretarza, Andrea Nardotto. Wydarzenie miało miejsce w 2019 roku, jednak zostało zorganizowane bez obecności mediów. Wiadomości o uroczystości dotarły do opinii publicznej dzięki bliskim Włocha. Rodzina księdza opublikowała fotografie z ceremonii, co wywołało spekulacje. - Urządzanie święceń po kryjomu nie było praktykowane w Polsce nawet w czasach komunizmu, choć zdarzało się w innych krajach bloku, gdzie trzeba było chronić kandydatów na osoby duchowne - komentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z "Newsweekiem".

Kardynał Dziwisz trzyma swojego sekretarza za rękę. Internauci: "Sto lat młodej parze"

Czeka nas ogromna zmiana, fenomenalne wieści na weekend. Polki i Polacy odetchną z ulgąCzeka nas ogromna zmiana, fenomenalne wieści na weekend. Polki i Polacy odetchną z ulgąCzytaj dalej

Z informacji podanych przez "Newsweek" wiemy, że 8 kwietnia ubiegłego roku Kardynał Dziwisz zorganizował święcenia na diakona dla Andrea Nardotto. Wydarzenia miało miejsce w prywatnej kaplicy Kazimierza Nycza. Sekretarz Dziwisza sprawuje posługę dla diecezji warszawskiej. Sam jednak na co dzień żyje w Krakowie. Współpracę z duchownym podjął po śmierci papieża Jana Pawła II. Spekulacje medialne wskazują, że na święcenia nie zgodził się Marek Jędraszewski. Nie podano jednak powodów, dla których miał sprzeciwić się propozycji kardynała Dziwisza.

Gdy usłyszała bardzo prywatne pytanie, nie wytrzymała. Zadziwiające sceny na parkiecie Gdy usłyszała bardzo prywatne pytanie, nie wytrzymała. Zadziwiające sceny na parkiecie "Tańca z gwiazdami"Czytaj dalej

Uwagę internautów nie skupiły jednak okoliczności, w jakich przeprowadzono uroczystość. Wpadka kardynała Dziwisza okazała się o wiele ciekawsza. Na zdjęciu, które krąży w mediach społecznościowych, możemy zauważyć, jak Andrea Nardotto trzyma swojego współpracownika za rękę. Sytuacja z pewnością nie budziłaby aż takiego ferworu, gdyby nie homofobiczna narracja podawana przez hierarchów Kościoła katolickiego. Opinia publiczna nie mogła powstrzymać się od złośliwych żartów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Nie wszystkie jadalne grzyby są zdrowe. Specjaliści nie mają złudzeń - całkiem bezpieczne będą jedynie 4 gatunki
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Kardynał Dziwisz musi zmierzyć się z kpinami ze strony internautów. "Sto lat młodej parze", "Serce nie sługa", to zaledwie namiastka niepochlebnych komentarzy. Jeden z wpisów na Facebooku pobił rekordy popularności. Post użytkownika medium zdobył ponad tysiąc reakcji oraz 3,5 tysiąca udostępnień.

Kardynał Dziwisz

Łukasz Szumowski przyłapany na gorącym uczynku. Musiał się tłumaczyć, zdjęcia mówią wszystkoŁukasz Szumowski przyłapany na gorącym uczynku. Musiał się tłumaczyć, zdjęcia mówią wszystkoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensji
  2. Nikt nie wiedział, co się dzieje z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Media właśnie ujawniły, do końca życia będzie cierpieć
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku

Źródło: [Newsweek]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News