Kaniów. Trąba powietrzna w kilka chwil uszkodziła ponad 20 domów.. (zdj.il.) NeedpixŹródło: (zdj.il.) Needpix
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Czerwca 2020

“To jakaś przeklęta wioska”. Zatrważające doniesienia ze Śląska, mieszkańcy mają już dość

Kaniów stał się miejscowością, o której wczoraj zrobiło się bardzo głośno. Powód zainteresowania był jednak niestety tragiczny. Wszystko za sprawą trąby powietrznej, która uderzyła w miejscowość i w kilka chwil uszkodziła ponad 20 domów. "To było jak koniec świata", komentują uczestnicy zdarzenia. Część szkód sięga setek tysięcy złotych.

Ledwie kilkanaście sekund wystarczyło trąbie powietrznej, by zniszczyła przeszło 20 gospodarstw we wsi Kaniów (województwo śląskie). Do akcji natychmiast przystąpiły zastępy Straży Pożarnej. Sąsiedzi usiłowali pomóc sąsiadom. W efekcie, całe szczęście, nikomu nic się nie stało. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że to cud. Straty są jednak ogromne. Jednym z mężczyzn, którego dom ucierpiał najbardziej, jest pan Wojciech, do którego udało się dotrzeć Wirtualnej Polsce.

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ogłosił ogromny sukces w walce z poważnym niebezpieczeństwemPilna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ogłosił ogromny sukces w walce z poważnym niebezpieczeństwemCzytaj dalej

Kaniów. "Zmiotło wszystko"

– Były coraz silniejsze podmuchy. Czułem, że coś się święci. Ale nikt nie przypuszczał, że to będzie trąba powietrzna – przekazał WP mężczyzna. Sytuacja momentalnie wymknęła się spod kontroli. – Nie dało się okna zamknąć. Czegoś takiego nigdy nie widziałem – relacjonował pan Wojciech. – Okna też powybijało, cegły latały. Chciałem jeszcze biec na górę, na poddasze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda wpadł w niespodziewaną złość na spotkaniu z wyborcami, puściły mu nerwy. Padło bardzo niewygodne pytanie
2. Stało się, żywioł uderzył bez litości. Straty mogą być ogromne, porażające wiadomości obiegły światowe media

– Pomyślałem sobie, że to jakiś koniec świata. Tumany kurzu, nic nie widać, to była potężna siła – wskazał właściciel uszkodzonego domu. Po chwili będący wewnątrz budynku mężczyzna zobaczył niebo. Z powody trąby powietrznej gospodarstwo straciło dach. – To coś niesamowitego, co tu się działo. A to było raptem kilka sekund. Może dziesięć? I nie ma dachów. Orzech w ogrodzie wyrwało z korzeniami. Zmiotło wszystko. Słup obok był złamany. Nie było nigdzie prądu – dodał.

Z informacji przekazanych WP przez pana Wojciecha wymierna pomoc, która mogłaby pomóc w pokryciu strat, jak na razie nie nadeszła. – Jak dotąd to są wszystko deklaracje. Był minister, obiecał sześć tysięcy, ale to i tak kropla w morzu potrzeb. Poza tym Kaniów to jakaś przeklęta wioska. Tu się co kilka lat coś zdarza. Dwie powodzie, dwie trąby powietrzne. Może lepiej się stąd wyprowadzić? Teraz będę się bał spać na poddaszu. Przyjdzie w nocy i człowieka z łóżkiem wywieje.

Część domostw zostało oszczędzonych. Wir przeszedł bowiem obok nich. Wszyscy mieszkańcy miejscowości Kaniów twierdzą jednak zgodnie, że brak ofiar śmiertelnych to istny cud.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca
  2. Matura z polskiego będzie unieważniona? CKE zawiadamia policję w sprawie przecieku
  3. Agata Duda prawie nigdy nie wspomina o młodszym bracie. Tajemnice ich relacji zostały ujawnione
  4. Biskup Edward Janiak w coraz gorszej sytuacji. Niespodziewany bunt w diecezji duchownego z "Zabawy w chowanego"
  5. Uwaga, abyś nagle nie stracił pieniędzy z konta. Poczta Polska ściąga zaległe abonamenty
  6. IMGW wydało żółte alerty dla 7 województw. Nadciągają burze z gradem

Źródło: Wirtualna Polska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News