Kańczuga na Podkarpaciu. Pożar domu. Zginął właściciel.. PSP w Przeworsku
Źródło: PSP w Przeworsku
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 14 Lutego 2020

Dramat, pożar zajął cały dom, a właściciela nie udało się uratować. Tragiczne doniesienia

Kańczuga na Podkarpaciu to niewielkie miasto, w którym wczoraj w godzinach porannych doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu. W płomieniach we własnym domu zginął 57-letni mężczyzna. "W środku panowało istne piekło".

- Na zewnątrz wydobywał się tylko siwy dym, ale w środku panowało istne piekło. Nie dało się wejść. Wszędzie szalały języki ognia - opowiadają poruszeni mieszkańcy Kańczugi na Podkarpaciu. Tragiczny w swych skutkach pożar domu wybuchł w centrum miasteczka. W wyniku pożaru śmierć poniósł 57-letni właściciel.

Skandaliczne zachowanie Lichockiej, pokazała w Sejmie środkowy palec. Opozycja żąda karySkandaliczne zachowanie Lichockiej, pokazała w Sejmie środkowy palec. Opozycja żąda karyCzytaj dalej

Kańczuga na Podkarpaciu. Pożar domu, nie żyje właściciel

Drewniany, ocieplany białym sidingiem dom znajduje się w centrum miasteczka Kańczuga przy ul. Stanisława Sawickiego. W czwartek w godzinach porannych, około godz. 9.30, mieszkańcy dostrzegli dym i niezwłocznie wezwali pomoc. Pożar wybuchł wewnątrz domu, ogień zajął wszystkie pomieszczenia budynku. Straż pożarna natychmiast zjawiła się na miejscu i już po 8 minutach od zgłoszenia rozpoczęła się akcja gaśnicza. Z żywiołem walczyło 27 strażaków z OSP i z Państwowej Straży Pożarnej z Przeworska. Niestety w wyniku pożaru zginęła jedna osoba, przebywająca wewnątrz budynku.

- Niestety w jednym z palących się pomieszczeń znaleziono ciało. Aby dogasić tlące się elementy budynku konieczna była jego częściowa rozbiórka. Akcja gaśnicza trwała prawie 2,5 godziny - relacjonuje st. kpt. Marcin Lachnik z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

Ofiarą pożaru jest 57-letni właściciel domu. Trawają czynności wyjaśniające przyczyny tragedii. Sprawę bada policja.

- Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań. Na chwilę obecną brak jest informacji, aby do pożaru przyczyniły się osoby trzecie - mówi aspirant sztabowy Justyna Urban, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną