Kamil Zaradkiewicz. zdjęcie ilustracyjne: Piotr Molecki/EastNewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne: Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Maja 2020

Wielka porażka sędziego Zaradkiewicza. Złożył rezygnację, powód jest zaskakujący

Kamil Zaradkiewicz od kilku dni jest głównym prowodyrem zamieszania w Sądzie Najwyższym. W opublikowanym przez Gazetę Wyborczą reportażu, zarzuca mu się kłamstwo w kwestii orientacji seksualnej. W wyniku dynamicznego rozwoju sytuacji wokół wymiaru sprawiedliwości, złożył rezygnację.

Spory wokół praworządności w Polsce trwają od 2015 roku. Wszystko zaczęło się od słynnej już decyzji ówczesnej premier, Beaty Szydło. Postanowiła nie publikować wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że wtedy jego pracami kierował Andrzej Rzepliński. Po 5 latach konflikt przeniósł się na kolejną instytucję wymiaru sprawiedliwości. Sąd Najwyższy stał się przedmiotem pilnych działań Prawa i Sprawiedliwości.

Jurek Owsiak i WOŚP zostali oszukani. Chodzi o zakup sprzętu medycznegoJurek Owsiak i WOŚP zostali oszukani. Chodzi o zakup sprzętu medycznegoCzytaj dalej

Kamil Zaradkiewicz rezygnuje z funkcji Prezesa Sądu Najwyższego

Postać sędziego nominowanego przez PiS wzbudziła spore kontrowersje. Wynika to między innymi z wątpliwości prawnych, które zgłaszali znani wszystkim konstytucjonaliści. Protesty składała też opozycja, która od miesięcy organizowała pod Sądem Najwyższym liczne demonstrację. Przez wzgląd na nagłą rezygnację złożoną przez działacza, prezydent Andrzej Duda wybrał jego następcę. Będzie nim Aleksander Stępkowski. Swoją funkcję będzie sprawował tymczasowo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od Instytutu
2. Sejm podjął decyzję. Zostanie wprowadzony nowy podatek, a to jeszcze nie wszystko

Jak wskazuje RMF FM, jego zadaniem było jedynie opanowanie sytuacji po odejściu Małgorzaty Gersdorf. Jednak jego próby spełzły na niczym przez wzgląd na skuteczny opór tak zwanych "starych sędziów". Kierowali oni oskarżenia dotyczące cenzury, jaką miał stosować, były już Prezes Sądu Najwyższego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie komputer Commodore 64? Zobaczcie polską reklamę z 1990 roku, od której łza w oku się kręci
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Pierwszy kraj w Europie ogłosił koniec epidemii. Ogromne zaskoczenie
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News