Kamil Durczok. youtube/Plejada
Źródło: youtube/Plejada
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Grudnia 2019

Dlaczego Kamil Durczok pozostaje na wolności? Kuriozalne tłumaczenie sądu

Kamil Durczok został zatrzymany w ubiegłym tygodniu pod zarzutem podrobienia podpisu swojej żony na wekslu. Mimo wniosku prokuratury, nie przebywa w areszcie.

Przypominamy - w 2008 roku Durczok złożył w banku poręczenia na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich i ponad 300 tys. zł., podpisane przez niego i jego żonę. Kobieta zaprzecza, jakoby złożyła swój podpis na dokumentach. Dziennikarz został zatrzymany w poniedziałek. Noc spędził na izbie zatrzymań. Przyznał, że to on podrobił podpis swojej żony. Nie przyznaje się jednak do oszustwa na szkodę banku Getin Bank SA w kwocie 2.899.941 zł.

Jaki, Kempa i ks. Oko brali udział w haniebnym wydarzeniu. Doszło do szarpaniny, zaatakowano osoby, broniące praw LGBTJaki, Kempa i ks. Oko brali udział w haniebnym wydarzeniu. Doszło do szarpaniny, zaatakowano osoby, broniące praw LGBTCzytaj dalej

Kamil Durczok nie został aresztowany. Dlaczego?

Prokuratura domagała się aresztowania dziennikarza na 3 miesiące. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie przychylił się do jej wniosku. W uzasadnieniu powołał się na art. 249 i 258 Kodeksu postępowania karnego. Zapisy te mówią o stosowaniu aresztu w przypadku, gdy występuje ryzyko, że oskarżony ucieknie, będzie nakłaniał świadków do składania fałszywych zeznań, czy w między czasie dokona kolejnego przestępstwa. Co ciekawe, na te same artykuły powoływała się prokuratura, która teraz zapowiada złożenie zażalenia.

- Powaga czynu zarzucanego Kamilowi Durczokowi jest bezdyskusyjna, jednak prokuratura nie wykazała, że podejrzany mógłby utrudniać śledztwo i tylko aresztowanie jest w stanie zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania - argumentował sąd.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Czy bezdzietni i single będą płacić podatek? Bykowe, jako alternatywa dla 500 plus

4. Ksiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonale

5. Emerytury w 2020 będą wyższe. Wiemy, o ile dokładnie

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja