Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odpowiedział na wpis Kamila Durczoka.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Stycznia 2021

Dziwne wpisy bliskiego współpracownika Kaczyńskiego. "Może ktoś zapyta, czy Durczok jest zaszyty"

Wpis Kamila Durczoka został skomentowany przez Radosława Fogla. Za pośrednictwem Twittera dziennikarz nawiązał do szczepionek przeciw COVID-19. W odpowiedzi wicerzecznik PiS odwołał się do choroby alkoholowej byłego prezentera TVN.

  • Pisząc o szczepionkach, Kamil Durczok wspomniał Jarosława Kaczyńskiego
  • Na wpis dziennikarza odpowiedział bliski współpracownik prezesa Prawa i Sprawiedliwości
  • "Nie nawiązałem do choroby Kamila Durczoka", przekonywał później Radosław Fogiel 

Może ktoś wreszcie zapyta głośno, czy Kaczyński jest już zaszczepiony?, czytamy na Twitterze Kamila Durczoka.

Dziennikarz nawiązał w ten sposób do afery szczepionkowej, jaka opanowała media po tym, jak do przyjęcia dawki przed tzw. grupą zero, czyli medykami i pozostałymi pracownikami służby zdrowia, przyznała się m.in. Krystyna Janda.

Spięcie Radosława Fogla z Kamilem Durczokiem

Na wpis zareagował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Może ktoś głośno zapyta, czy Durczok jest już zaszyty, napisał poseł partii rządzącej.

Odpowiedź polityka wyraźnie nie spodobała się znakomitej części komentujących. Właśnie pan udowodnił, że jest niedorzecznikiem PiS-u, pisał jeden z użytkowników Twittera, którego wpis przytacza Onet. Inny sugerował z kolei, że swoją uwagą Fogiel zapracował na pozew.

Andrzej Duda w nocy skomentował zamieszki w Waszyngtonie. Zrobił to całkowicie inaczej niż reszta przywódcówAndrzej Duda w nocy skomentował zamieszki w Waszyngtonie. Zrobił to całkowicie inaczej niż reszta przywódcówCzytaj dalej

Bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego nie uniknął również dość zastanawiających odpowiedzi na uwagi internautów.

Nie zamierzam wycofywać się ze swojego tweeta. Podtrzymuję to, co napisałem, bo tego typu insynuacyjne wpisy, jak ten Kamila Durczoka, uważam za oburzające – zaznaczył w rozmowie z Onetem.

I dalej: – Hipokryzją jest oburzanie się na mój wpis – będący tylko odwróceniem sytuacji, by pan Durczok posmakował własnej broni – i udawanie, że to, co robi Kamil Durczok jest w porządku.

"Oskarżany o molestowanie hipokryta"

Uwaga Fogla wywołała przeszło 500 odpowiedzi internautów. Po rozmowie z Onetem członek Prawa i Sprawiedliwości postanowił zatem wytłumaczyć się ze swoich słów na ulubionej platformie polityków.

Nie piszę o chorobie czy ludziach borykających się z problemem, piszę o człowieku gotowym narażać innych na śmierć, wsiadając pijany do samochodu, przekazał wicerzecznik PiS.

W kolejnej części wspomniał, że nawiązywał do "oskarżanego o molestowanie hipokryty, który maszeruje »w obronie praw kobiet«, kogoś, komu nie pozostało już nic, poza karmieniem się nienawistnymi lajkami, gdy obrzuci błotem politycznego przeciwnika".

źródło: Twitter/Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV: