Zatrzymany podpalacz. Twitter/Policja WrocławskaŹródło: Twitter/Policja Wrocławska
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Lipca 2020

Próbował wysadzić kamienicę. W ostatniej chwili wytrącili mu zapalniczkę

O krok od tragedii w niewielkiej miejscowości pod Wrocławiem. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu i chciał wysadzić kamienicę w powietrze. Policjanci w ostatnim momencie wytrącili mu z rąk zapalniczkę.

Policjanci z komisariatu w Siechnicach w ostatnim momencie zabrali mężczyźnie zapalniczkę, przy pomocą której próbował wysadzić w powietrze cały blok. 60-latek zamknął się w swoim mieszkaniu i odkręcił gaz.

Kamienica zagrożona wybuchem

Według informacji, jakie na swojej stronie internetowej przekazuje dolnośląska policja, funkcjonariusze komisariatu w Siechnicach otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców grozi sąsiadom. 60-latek znajdował się pod wpływem alkoholu i twierdził, że odkręci gaz i wysadzi cały budynek w powietrze. Gdy policjanci zjawili się na miejscu poczuli bardzo silny zapach gazu. Po wielu wezwaniach do otwarcia lokalu, policjanci zdecydowali wejść środka. Gdy udało się wyważyć drzwi okazało się, że mężczyzna stoi już nad kuchenką i próbuje odpalić zapalniczkę.

Policjanci uratowali życie mieszkańców kamienicy


Funkcjonariuszem szybko obezwładnili 60-latka i wytrącili mu zapalniczkę z rąk. Następnie zabezpieczyli całe mieszkanie, zakręcając gaz oraz otwierając wszystkie okna w mieszkaniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dla żartu wepchnął znajomego do rzeki. Po kilku dniach znaleziono jego ciało 2. Popularna dziennikarka nie powstrzymała złości. Uderzyła w Kingę Dudę, nie szczędziła mocnych słów

Według informacji, jakie podała na swojej stronie policja, na miejsce zdarzenia przyjechało również pogotowie gazowe, które stwierdziło bardzo wysokie stężenie gazu. Pijany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat, gdzie usłyszał zarzuty. Może grozić mu aż 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Źródło: [dolnoslaska.policja.gov.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dla żartu wepchnął znajomego do rzeki. Po kilku dniach znaleziono jego ciało
  2. Popularna dziennikarka nie powstrzymała złości. Uderzyła w Kingę Dudę, nie szczędziła mocnych słów
  3. Oburzające zachowanie księdza w Kętrzynie, o sprawie wie już policja. Wszystko zdarzyło się w dniu wyborów, na mszy publicznie agitował za swoim kandydatem
  4. Zabił żonę bo miała romans z księdzem? Nowe szokujące ustalenia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News