Kalina Jędrusik. Kabaret Starszych Panów - Wieczór XIV pt. "14 i 3/4"Źródło: Kabaret Starszych Panów - Wieczór XIV pt. "14 i 3/4"
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Lipca 2020

Nie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała. Uwielbiana gwiazda PRL nie traciła wiary

Kalina Jędrusik uchodzi za ikonę PRL. Popularność przyniosły jej m.in. występy w "Kabarecie Starszych Panów" i rola w Joanny w "Lekarstwie na miłość". Sława nie uchroniła gwiazdy przed życiem w fatalnych, choć niektórzy powiedzą: typowych na tamten czas, warunkach mieszkaniowych.

Talent i niezapomniane role, poprowadziły Jędrusik na sam szczyt. W latach 60. i 70. znał ją nie tylko każdy mieszkaniec i mieszkanka Polski, ale i Polonia, dla której występowała w USA, razem z Violettą Villas.

Już niebawem każdy Polak i Polka Już niebawem każdy Polak i Polka "wyspowiada" się urzędnikom. Kara za odmowę jest bardzo wysokaCzytaj dalej

Jędrusik musiała jednak mierzyć się z typowymi dla lat 50. warunkami mieszkaniowymi. Dwupokojowe mieszkanie dzieliła ze swoim mężem, jego byłą żoną, jego córką i babcią dziewczynki.

Kalina Jędrusik mieszkała w niewyobrażalnej ciasnocie

Kultowa gwiazda Kultowa gwiazda "Czterdziestolatka" przeżyła śmierć kliniczną. Ujawniła, co wówczas widziałaCzytaj dalej

Choć młodemu pokoleniu może się to wydawać niemożliwe, ponad 60 lat temu, dzielenie dwóch pokoi przez pięć osób, nie było niczym rzadkim. Jędrusik mieszkała w jednym pomieszczeniu ze swoim męzem, Stanisławem Dygatem oraz jego byłą żoną, Władysławą Nawrocką. Aby otworzyć szafę, Jędrusik musiała obudzić swoją koleżankę i przesunąć jej łóżko.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Poznaliśmy plany rządu, szykują się zmiany. Chodzi o obostrzenia

To właśnie Nawrocka wprowadziła Jędrusik na scenę i poznała ze swoim ówczesnym mężem, Stanisławem. - Staś wyłowił mnie z morza i zostałam jego złotą rybką. Od razu pomyślałam, że to będzie mężczyzna mojego życia - wspominała po latach spacer na sopockim molo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko

Źródło: Świat Seriali

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News