Pożar w Kaliforni
Źródło:Twitter
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Października 2019

Wielki pożar, o którym nie jest głośno jak o Amazonii. Koszmarne nagrania z Kalifornii

Ogień pojawił się w poniedziałek rano, nieopodal muzeum sztuki Getty w Los Angeles. Wśród ewakuowanych osób znalazły się takie postaci, jak LeBron James i Arnold Schwarzenegger.

Ogień zaczął rozprzestrzeniać się w poniedziałek rano. Pochłonął wiele domów, ewakuowano paręset tysięcy osób. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Strażakom w gaszeniu ognia nie pomaga silny wiatr. W miejscach, gdzie szaleje pożar zamknięto drogi i szkoły, mieszkańcy obszaru skarżą się na problemy z oddychaniem, wywołane przez gęsty dym.

Papież Franciszek doprowadzi do przełomu? Jego decyzja zatrzęsie Kościołem w posadachPapież Franciszek doprowadzi do przełomu? Jego decyzja zatrzęsie Kościołem w posadachCzytaj dalej

Sytuacja jest najbardziej dramatyczna w pobliżu San Francisco. Gubernator stanu Kalifornia, Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy.

Kalifornia płonie. Ewakuowano 200 tys. osób

Wśród ewakuowanych znaleźli się m.in. Arnold Schwarzenegger i LeBron James.

- Ewakuowaliśmy się bezpiecznie o 3 nad ranem. Jeśli jesteście w strefie, uciekajcie. Natychmiast. Jestem bardzo wdzięczny za pracę najlepszych strażaków na świecie, bohaterów, którzy narazili swoje bezpieczeństwo, aby pomóc mieszkańcom Kaliforni - napisał na Twitterze Arnold Schwarzenegger.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News