Kaja Godek. wikipediaŹródło: wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Stycznia 2020

Kaja Godek stanie przed Sądem. Odpowie za swoje haniebne słowa

Kaja Godek jest jedną z najbardziej znanych aktywistek pro-life. Nie dziwi, że przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, pod swoje skrzydła przyjęła ją skrajnie prawicowa Konfederacja. Godek zasłynęła licznymi, posiadającymi znamiona mowy nienawiści wypowiedziami. Za jedną z nich odpowie przed sądem.

- Geje chcą adoptować dzieci, by je molestować i gwałcić - to właśnie za tę wypowiedź, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył akt oskarżenia w lipcu 2019 roku. 13 marca odbędzie się pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie.

Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuWtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuCzytaj dalej

Kaja Godek przed sądem

- Będziemy dążyli do skazania Godek, która systemowo znieważa osoby LGBT starając się doprowadzić do ich stygmatyzacji i prześladowania - czytamy na fanpage`u Ośrodka.

Kaja Godek zasłynęła swoim poparciem i promocją projektu ustawy, zakładającego całkowitą penalizację aborcji. W mediach bardzo aktywnie komentowała również temat edukacji seksualnej. W tym kontekście wielokrotnie wypowiadała homofobiczne hasła. Za jedno z nich może odpowiedzieć przed sądem.

Poglądy Godek wyraźnie spodobały się politykom skrajnie prawicowej Konfederacji. W ostatnich wyborach parlamentarnych Godek startowała do Sejmu z ich listy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News