Kaja Godek. Wikimedia/Fundacja Życie i Rodzina
Źródło: Wikimedia/Fundacja Życie i Rodzina
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 23 Października 2020

Kaja Godek nie kończy unicestwiać kobiet. Kolejne kroki w celu odebrania podstawowych praw i godności ludzkiej

Wczorajszy wyrok Trybunały Konstytucyjnego to dla Kai Godek dopiero początek drogi. Teraz działaczka pro-life chce iść o krok dalej - pragnie również zakazać aborcji w przypadku gwałtu. Ma być to wstęp do całkowitego zakazu aborcji w Polsce.

Ponadto Godek porównuje aborcję do barbarzyńskich ofiar.

Bulwersujące porównanie strajkujących kobiet w Bulwersujące porównanie strajkujących kobiet w "Wiadomościach" TVP. Naprawdę się wydarzyłoCzytaj dalej

Kaja Godek na antenie Radia ZET opowiadała o dalszych krokach

Kaja Godek, pełnomocniczka projektu "Zatrzymać aborcję", pojawiła się dziś jako gościni programu Halo Zet prowadzonego przez Justynę Dżbik. Podczas udzielania wywiadu po raz kolejny zszokowała zarówno słuchaczy, jak i gospodynię.

- Dziecko, które poczęło się z gwałtu, również jest ofiarą gwałtu - powiedziała m. in. na antenie Radia ZET. Do rozgłośni dzwonili w tym czasie również słuchacze ze swoimi pytaniami. Jedna z dzwoniących osób chciała zapytać, czy aborcja w przypadku gwałtu według projektu pozostanie możliwa ze względu na to, że dziecko, które urodzi się z takiej ciąży może być "zdrowe i mądre".

Jest oficjalna odpowiedź Kościoła na protesty kobiet. Nagle padły niewiarygodne słowaJest oficjalna odpowiedź Kościoła na protesty kobiet. Nagle padły niewiarygodne słowaCzytaj dalej

- Ufam, że ten przepis też zostanie zniesiony, dlatego że jesteśmy za pełną ochroną życia - odpowiedziała słuchaczce Godek. Dodała potem od razu, że istnieją takie kultury, w których kobieta po dokonaniu na niej gwałtu zostaje zabita. Wtedy postanowiła zareagować gospodyni programu.

Joanna Dżbik podkreśliła, że w Polsce nie dochodzi do takich sytuacji, że ofiary gwałtu są potem mordowane przy społecznym przyzwoleniu. Godek była jednak przygotowana na taki protest.

Dotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scenDotarliśmy do kobiety zrzuconej ze schodów kościoła na proteście. Jej relacja oburza, doszło do niewyobrażalnych scenCzytaj dalej

- My jesteśmy tak naprawdę bardzo blisko tych kultur. Dziecko, które poczęło się z gwałtu, również jest ofiarą gwałtu - powiedziała Godek.

Godek: dziecko nie powinno odpowiadać za grzechy ojca

Kaja Godek podkreśliła, że w wypadku gwałtu, dziecko nie powinno odpowiadać za grzechy ojca, zapomniała jednak o tym, że gwałt jest zdarzeniem traumatycznym dla kobiety, która musiałaby potem takie dziecko urodzić i się nim zająć. Za błędy ojca dziecko więc płaci, czy tego chce, czy nie.

- Tak naprawdę nie różnimy się od kultur, które są barbarzyńskie, które zabiją ofiarę. Trzeba chronić i matkę, i dziecko. Niezależnie od tego, w jakich warunkach poczęło się dziecko, bo dziecko nie odpowiada za swojego ojca, który był gwałcicielem - twierdziła Godek. Nie brała w ogóle pod uwagę przypadków, w którym kobieta przeżywa traumę, a dziecko wcale nie musi urodzić się w kochającym domu. Zresztą, ignorowanie losów kobiet przez ruch pro-life jest powszechną praktyką.

Ruchy pro-life prócz projektów zakazujących aborcji nie proponują żadnego wsparcia dla rodziców w momencie, w którym narodzi się dziecko poczęte z gwałtu lub, które urodzi się z wadami rozwojowymi. Piękne słowa o miłości i życiu nie mają więc nic wspólnego z dalszymi działaniami na rzecz narodzonych dzieci i opieką nad nimi.

Projekt o zakazie aborcji dzieci poczętych z gwałtu, który wspiera Kaja Godek bardzo przybliża Polskę do całkowitego zakazu aborcji. Polki wciąż będą ją wykonywać, stanie się to jednak zmorą dla osób mniej zamożnych, które najbardziej potrzebują w takich sytuacjach pomocy, nie mają bowiem środków na utrzymanie ciężko chorych dzieci, ani na pomoc psychologiczną.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

źródło: [mamadu.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dzisiaj obowiązkowe testy na Covid-19 dla części Polaków. Jest potwierdzenie, za granicą podjęli decyzję
  2. Maja Ostaszewska zwraca się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Chodzi o zdrowie tysięcy osób
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach