Kaja Godek. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Źródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Października 2020

Kaja Godek znów odpłynęła? Jej słowa przejdą do historii, nie kontroluje się, wielu będzie wściekłych

Oburzające słowa. Kaja Godek skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jej zdaniem Polska jest przykładem nie tylko dla Europy, ale też dla całego świata. W tym samym czasie posłanki Lewicy zadeklarowały, że orzeczenie nie jest wyrokiem, ponieważ skład TK został powołany z naruszeniem przepisów.

Chwilę po ogłoszeniu wyroku Kaja Godek zorganizowała konferencję prasową. Autorka ustaw, których celem było zakazanie aborcji, przedstawiła swoje stanowisko. Fundamentalistka nieustannie optowała za ograniczeniem praw kobiet. Podczas spotkania z mediach wskazywała, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego daje dzieciom szansę na życie. - Mamy potwierdzenie tego, że selekcja i zabijanie dzieci podejrzanych o wady genetyczne lub chorobę jest niezgodne z polską konstytucją. Dzisiaj Polska jest przykładem dla Europy, jest przykładem dla świata - komentowała Kaja Godek.

Dariusz Gnatowski przechodził ogromne cierpienie nie tylko przed śmiercią, był załamany. Przykre szczegóły stanu zdrowia wyszły na jawDariusz Gnatowski przechodził ogromne cierpienie nie tylko przed śmiercią, był załamany. Przykre szczegóły stanu zdrowia wyszły na jawCzytaj dalej

Oburzające, Kaja Godek mówi o "mordowaniu ludzi" i "selekcji dzieci"

Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że przepisy umożliwiające usunięcie płodu w wypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby są niezgodne z Konstytucją. Kolejne ograniczenie praw człowieka niemal całkowicie wyeliminuje aborcję. Większość przypadków legalnych terminacji ciąż wynika właśnie z przyczyny embriopatologicznej. Kaja Godek jednak uważa, że chodzi o "mordowanie ludzi". - Nie tkwimy w konieczności dziejowej, która by nakazywała marsz w lewo i stopniowe zwiększanie dostępności do mordowania ludzi - komentowała podczas konferencji.

WP: WP: "Seniorzy będą mieli zakaz wychodzenia z domu". Ujawniono drakońskie plany, które rząd miałby ogłosić dziśCzytaj dalej

Zdaniem aktywistki decyzja TK wynika z aktywnych działań fundamentalistów. - Nie tkwimy w takim determinizmie. Jest możliwa ochrona życia, jest możliwe regularne działania pro-life, które przynosi efekty. Trybunał Konstytucyjny na wniosek grupy posłów potwierdził te gwarancje ochrony życia, ale to się działo dzięki aktywności obywatelskiej - tłumaczyła Kaja Godek. Przypomnijmy, że w kwietniu trwało pierwsze czytanie obywatelskiego projektu Godek. Jego założeniami również było zakazanie aborcji z przyczyn embriopatologicznych. Wówczas skrajnie prawicowa aktywistka mówiła o krojeniu ludzi żywcem.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dziennikarze dotarli do nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego. "Podobno jest źle"
2. Restauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeń
3. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę

Przedstawicielka organizacji antykobiecych, Kaja Godek wielokrotnie szokowała swoimi deklaracjami. - Rozmawiamy o tym czy w Polsce można kroić ludzi żywcem bez znieczulenia, rozmawiamy o tym czy w Polsce można dusić niewinne dziecko przedwczesnym porodem, a potem odkładać gdzieś w sali porodowej, bo to się dzieje często w sali porodowej, gdzie życie się daje, a nie odbiera; czy można je odłożyć i czekać godzinami aż się zadusi? I to jest meritum tej ustawy, możliwości zrobienia czegoś takiego dziecku dlatego, że jest niepełnosprawne - grzmiała z sejmowej mównicy. Jej słowa przytoczył portal "Oko.press".

Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiącyNocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiącyCzytaj dalej

Przypomnijmy, że ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zakłada trzy przesłanki, które zezwalają na terminacje ciąży. Chodzi o czyn zakazany, wady embriopatologiczne oraz zagrożenie zdrowia i życia matki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Od poniedziałku nowe zakazy w Polsce. Ujawnili szczegóły, uderzą w miliony Polaków, odczują je również turyści
  2. Dyrektor szpitala o ostatnich chwilach Dariusza Gnatowskiego. Słowa lekarza są poruszające
  3. Wiele osób będzie oburzonych. Wiadomości TVP wzięły się za kultowego dziennikarza
  4. Nieodpowiedzialne zachowanie gwiazdy TVP. Wyjechała na Kanary, wywołała skandal i oburzenie wśród internautów
  5. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  6. Piorunująco skuteczne naturalne lekarstwo z buraków. Działa przeciw zaparciom i wspomaga jelito grube

Źródło: [Oko.press/TVN24]