Kaczyński
Źródło: Youtube
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Listopada 2019

I posiedzenie Sejmu: Kaczyński poświęcił znaczną część przemówienia na prawa kobiet

Jarosław Kaczyński był jedną z osób, które jako pierwsze pojawiły się na sejmowej mównicy, po dzisiejszym expose Mateusza Morawieckiego. Prezes PiS, ku zaskoczeniu słuchaczy, postanowił odnieść się do kwestii praw kobiet.

Dziś 3. dzień 1. posiedzenia Sejmu. Premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose a osobą, która skomentowała je, jako pierwsza, był Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, jak można się domyślić, chwalił swojego przedmówcę. Niespodziewanie odniósł się do kwestii praw kobiet i temat ten ciągnął przez dłuższą chwilę.

Tego nie można cenzuralnie skomentować. Publicysta Radio Maryja ujawnił dane ofiary księdza pedofilaTego nie można cenzuralnie skomentować. Publicysta Radio Maryja ujawnił dane ofiary księdza pedofilaCzytaj dalej

Kaczyński o prawach kobiet

Sam Morawiecki w swoim expose odnosił się do sytuacji polskich rodzin, jako podstawowych komórek społecznych. Kaczyński właśnie w ten temat wplótł kobiety.

- Sprawa kobiet. Sprawa sytuacji kobiet w rodzinie. My w żadnym przypadku nie kwestionujemy i nigdy nie kwestionowaliśmy tego, że taki problem istnieje i został tutaj bardzo jednoznacznie postawiony. Nie można przeciwstawiać praw kobiet, temu wszystkiemu, co tworzy podstawę trwałości narodu, następstwa pokoleń - grzmiał z mównicy sejmowej.

Kaczyński podkreślił, że jego ugrupowaniu zależy na równym wynagradzaniu kobiet oraz dawaniu możliwości godnego wychowywania dzieci. Stanowczo sprzeciwił się również przemocy w rodzinie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za kilka miesięcy emerytury wzrosną! Musisz spełnić jeden warunek

2. Kinga Duda spotkała się z okropnymi pomówieniami. Broni jej sam Tomasz Lis

3. Nowe nazwiska na giełdzie wyborczej. Są zaskoczenia

4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem