Jarosław Kaczyński. Andrzej Iwanczuk/REPORTERŹródło: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 10 Lipca 2020

Były prezydent o Kaczyńskim: nie ma już przed sobą dużo czasu

Według Aleksandra Kwaśniewskiego czas Jarosława Kaczyńskiego w polityce powoli dobiega końca. Były prezydent uważa, że może to wpłynąć na radykalne zmiany w Polsce.

„Jarosław Kaczyński jest człowiekiem w swoich latach, więc sądzę, że z jego strony będzie chęć, aby na własne oczy jeszcze zobaczyć te wszystkie zmiany. Dużo czasu przed sobą już nie ma” – mówił w rozmowie z dziennikarzami TOK FM były prezydent Aleksadner Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim

Były prezydent twierdzi, iż ewentualna wygrana Andrzeja Dudy podczas drugiej tury wyborów może oznaczać realizację wszystkich radykalnych pomysłów, które ma przygotowane Jarosław Kaczyński. W rozmowie w TOK FM Aleksander Kwaśniewski zwraca uwagę, że wśród tych idei znajdują się działania mające na celu „dokończenie uzależniania wymiaru sprawiedliwości, ograniczenia wolności mediów, (…) oraz marginalizacja i rozbicie opozycji”. Jednocześnie Kwaśniewski przyznał, że to właśnie Andrzej Duda jest faworytem do ponownego objęcia stanowiska prezydenta RP.

Aleksander Kwaśniewski obawia się radykalizmu Jarosława Kaczyńskiego


W rozmowie w TOK FM Aleksander Kwaśniewski stwierdził, iż wybór kandydata opozycji Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski może „stanowić pewną ochronę dla wolności obywateli oraz wolności mediów”.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzinna tragedia na Pomorzu. Mąż zastrzelił żonę. W tym czasie w domu było dwoje dzieci 2. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać

Kwaśniewski jak sam przyznaje, jest przekonany, że kandydat KO pozwoli na „powrót Polski na te tory równowagi politycznej i dialogu”. Wybór kandydata PiS, ze względu na kończący się czas działalności politycznej Jarosława Kaczyńskiego może oznaczać przyśpieszenie i radykalizację działań PiS, które miały już miejsce podczas ostatnich pięciu lat.

Źródło: [TOK FM]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzinna tragedia na Pomorzu. Mąż zastrzelił żonę. W tym czasie w domu było dwoje dzieci
  2. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  3. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia społecznego? Są wyniki przełomowej sondy
  4. Danuta Holecka przeszła na antenie samą siebie. Kuriozalne pytanie do Andrzeja Dudy przejdzie do historii TVP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News