Mama 3,5-letniego Kacpra z Nowogrodźca przerwała milczenie.. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło: TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Maja 2020

Matka 3,5-letniego Kacperka przerwała milczenie. Nie może znieść zarzutów, które słyszy

Mama 3,5-letniego Kacpra z Nowogrodźca (woj. dolnośląskie), który zaginął prawie dwa tygodnie temu, przerwała milczenie. Poszukiwania chłopca trwały od 27 kwietnia i nie przynosiły żadnego efektu. Dopiero dziś prawdopodobnie doszło do przełomu w tej sprawie. Przed południem, w rzece Kwisy, przy której ostatni raz widziany był bawiący się Kacper, znaleziono ciało małego dziecka. Jego tożsamość potwierdza prokuratura. Na miejsce przybyła matka chłopca i próbuje bronić jego ojca.

Niemal cała Polska od prawie dwóch tygodni śledziła tę historię i martwiła się o losy zaginionego Kacpra, obawiając się najgorszego. Niestety, dziś potwiedziły się te najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że nastąpił przełom w tej sprawie. Dziecko zmarło. Wyłowiono z rzeki ciało chłopca, które prawdopodobnie należy do poszukiwanego Kacperka, co potwierdza policja i prokuratura. Tymczasem na miejsce przyjechała także matka dziecka, która stara się bronić jego ojca przed stawianymi mu zarzutami i oskarżeniami.

SE: Nie służby znalazły ciało 3,5-letniego Kacperka. Najnowsze, niepokojące informacjeSE: Nie służby znalazły ciało 3,5-letniego Kacperka. Najnowsze, niepokojące informacjeCzytaj dalej

Mama 3,5-letniego Kacpra przerwała milczenie. Broni ojca chłopca. "Przestańcie go oczerniać"

Poszukiwania chłopca trwały od poniedziałku 27 kwietnia. Przeczesano cały teren, pobliskie ogródki działkowe oraz rzekę Kwisy, w pobliżu której ostatni raz widziany był chłopiec. Kacper przebywał tam pod opieką swojego ojca, u którego później wykryto alkohol we krwi. Dziecko zniknęło mu z oczu i zaginęło bez śladu. Po prawie dwutygodniowej akcji służb, w której udział brało kilkuset policjantów i strażaków z całej Polski, płetwonurków, żołnierzy, a nawet zaagażował się w nią Krzysztof Rutkowski, dziś wreszcie doszło do przełomu.

- W godzinach dopołudniowych z rzeki Kwisa zostały wyciągnięte zwłoki dziecka. Najprawdopodobniej jest to 3,5-letni Kacper z Nowogrodźca, którego szukaliśmy przez ostatnie dni - powiedziała dla Polsat News rzeczniczka bolesławieckiej policji, aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska.

- Przeprowadzona zostanie również sekcja zwłok dziecka. Jednak okoliczności towarzyszące jego odnalezieniu wskazują, że najprawdopodobniej jest to poszukiwany 3,5-letni chłopiec - powiedział prok. Czułowski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. A więc jednak, minister podała przybliżoną datę wyborów prezydenckich. "Trudne, ale nie niemożliwe"
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Ojciec chłopca usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Mówi się również o zwykłym niedopilnowaniu ze strony ojca oraz jego nieuwadze, a zatem obwinia się go za tę tragedię. Gromy pod jego adresem spadają także ze strony opinii publicznej, w tym internautów. Teraz matka dziecka, która także przybyła dziś na miejsce poszukiwań, próbuje bronić jego ojca.

Jak podaje Polsat News, matka chłopca, Pani Joanna, apelowała w sobotę, aby "przestać oskarżać Rafała (ojciec Kacpra - red.)". "Przestańcie już go oczerniać" - mówiła.

Od początku zaginięcia chłopca kobieta otrzymała fachową opiekę psychologiczną od policji, o czym także dziś wspomniała. - Zaraz po zaginięciu Kacperka, we wtorek rano, pojawiła się u mnie pani psycholog, z wrocławskiej policji. Była ze mną przez cały dzień i pomogła mi dzieci jakoś nastawić do tego - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
  3. Niebezpieczne zwierzę grasuje po ulicach polskiego miasta. Maleńki piesek konał na rękach dziewczynki, drugi cudem uszedł z życiem
  4. Czy dziś obowiązuje cisza wyborcza? Wyjaśniamy, co grozi za jej złamanie w normalnych warunkach
  5. Filip Chajzer pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Przywołał wspomnienia, które poruszą każdego, pamiętającego lata 90.
  6. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części kraju

Źródło: Polsat News / PAP