Jurek Owsiak pomoże ofiarom pożarów w Australii. Nowy cel zbiórki WOŚP. "Jesteśmy z wami".. facebook.com/jerzyowsiakŹródło: facebook.com/jerzyowsiak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Stycznia 2020

Jurek Owsiak chwilę przed finałem ogłasza nowy cel zbiórki WOŚP. "Jesteśmy z wami"

Jurek Owsiak przekaże część pieniędzy z WOŚP na rzecz ofiar pożarów w Australii. Oto nowy cel zbiórki WOŚP. "Jesteśmy z wami, zawsze możecie na nas liczyć" - czytamy w obszernym komunikacie na stronie WOŚP-u.

Australia płonie. Gigantyczne pożary trawią kolejne obszary tego kraju, a wraz z nimi całą florę i faunę Australii. Ten dramat trwa już od września, a sytuacja od kilku tygodni jest szczególnie poważna, wręcz dramatyczna. W pomoc dla Australii, jej mieszkańców i zwierząt włącza się coraz więcej ludzi i organizacji z całego świata. Teraz postanowił wesprzeć Australię również Jurek Owsiak z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wydał w tej sprawie specjalny komunikat.

Polskie gwiazdy, które przywracają wiarę w ludzkość. Piękne gesty dla AustraliiPolskie gwiazdy, które przywracają wiarę w ludzkość. Piękne gesty dla AustraliiCzytaj dalej

Jurek Owsiak wspomoże Australię 

Na pięć dni przed 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak poprosił tamtejszy oddział WOŚP, by zebrane pieniądze zostały w Australii. Prosi, żeby zostały przekazane na rzecz działającej organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów.

"Kochana Australio,
Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Finał to dzień, w którym solidaryzujemy się wszyscy, aby ratować życie i zdrowie polskich dzieci. Chcemy teraz, tę naszą finałową energię przesłać w Waszą stronę.
Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować.
Pamiętajcie, ze w takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że pokonacie żywioł, ale wiemy także, że czeka Was ogromny wysiłek, aby odbudować to, co zostało zniszczone. Zawsze możecie liczyć na nas!
Podczas 28. Finału będziemy chcieli w centrum Warszawy nad głowami publiczności rozwinąć ogromną flagę Australii. Niech ten sygnał będzie dla Was wzmocnieniem w Waszej walce" - napisał Jurek Owsiak we wtorkowym oświadczeniu na stronie WOŚP-u, adresując te słowa do australijskiej Polonii.

Warto dodać, że w Australii działają w tym roku trzy sztaby WOŚP - w Sydney, Melbourne i w Perth.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Prosty i naturalny sposób na nadciśnienie. Aby go przygotować wystarczy kilka minut

3. Anna Dymna z bardzo ważnym apelem. Nie przechodźcie obok niego obojętnie

4. Wynajmujesz mieszkanie? 2020 rok nie przynosi dobrych wieści

5. Kidawa-Błońska prosi o pomoc Jarosława Kaczyńskiego. O co chodzi?

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI