Riad Haidar. https://www.facebook.com/RiadHaidar.lekarz/photos/a.1185178321508987/3182925131734286/?type=3&theaterŹródło: https://www.facebook.com/RiadHaidar.lekarz/photos/a.1185178321508987/3182925131734286/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Grudnia 2019

Wspierał Owsiaka, stracił pracę. Zdradza kulisy swojego odejścia

Jurek Owsiak mógł do tej pory liczyć na wsparcie Riada Haidara, ordynatora Oddziału Neonatologicznego w szpitalu w Białej Podlaskiej. Wirtualna Polska sugeruje, że właśnie to mogło być przyczyną zwolnienia z pracy mężczyzny, który kierował bialskim oddziałem przez ostatnie 30 lat.

Riad Haidar zarządzał Oddziałem Neonatologicznym w szpitalu w Białej Podlaskiej przez ponad trzy dekady. Mimo tak ogromnego doświadczenia, mężczyźnie nie przedłużono umowy. Sam zainteresowany skomentował sprawę na swoim profilu na Facebooku.

"Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu", pisze były już ordynator.

"To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie", dodaje.

Będzie kolejna afera w kościele? Polski episkopat nie zwrócił uwagi na słowa Franciszka o MaryiBędzie kolejna afera w kościele? Polski episkopat nie zwrócił uwagi na słowa Franciszka o MaryiCzytaj dalej

Wspierał Jurka Owsiaka i został posłem opozycji

Co w tej sytuacji najciekawsze (a jednocześnie najbardziej oburzające), zdaniem Haidara "sytuacja o tyle smutna, że jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców".

Mężczyzna od lat wspierał bowiem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niedawno został również posłem opozycji. Zdaniem WP właśnie to były powodem nieprzedłużenia umowy Riadowi Haidarowi.

Riad Haidar na Facebooku

"Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazaną dotychczas wsparcie, ale to już chyba koniec mojej ponad 40 letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu", czytamy w jego poście na Facebooku. Na koniec zaznacza, że "jest mu po ludzku bardzo smutno". Wdzięczność wobec lekarza wyrażają w komentarzach rodzice małych pacjentów. "Jesteśmy w wielkim szoku... I jeszcze raz DZIĘKUJEMY za uratowanie naszego 800 gram szczęścia MIKOŁAJA !!!!!!!!!!!!!!", pisze pani Malwina.

Warto zakończyć jednak pozytywną informacją. Przypomnijmy więc, że w tym roku Orkiestra zagra już po raz dwudziesty ósmy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać

3. Niestety, spełnił się najczarniejszy scenariusz. Kot, o którym pisaliśmy, bardzo cierpiał

4. Internet nie zapomina. Tak Kurski mówił o Ogórek jeszcze jakiś czas temu

5. Znalazły się pieniądze na emerytury. Brakowało 7 mld zł

6. Uwielbiany wokalista disco polo przewieziony do szpitala, z samochodu został tylko wrak. Porażające zdjęcia z tragedii