Jurek Owsiak o bagatelizowaniu WOŚP przez TVP
Źródło:Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Listopada 2019

Chwilę przed finałem Jurek Owsiak ujawnia kulisy walki o emisję WOŚP w TVP. „Co się tam u Was dzieje?"

Jurek Owsiak pozostaje bardzo aktywny w mediach społecznościowych. W ostatnim wpisie na Facebooku odniósł się do relacji, w jakiej pozostaje z mediami publicznymi. TVP nie emituje finału WOŚP od 2017 roku.

Jurek Owsiak nie ukrywa swojego rozgoryczenia faktem, że media publiczne, zrezygnowały z emisji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od początku 2017 roku, a więc niedługo po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, TVP nie relacjonuje przebiegu największej, charytatywnej akcji w Polsce.

Jerzy Owsiak nagłaśnia tragedię w jednym z polskich szpitali. Rusza na pomocJerzy Owsiak nagłaśnia tragedię w jednym z polskich szpitali. Rusza na pomocCzytaj dalej

Inicjator WOŚP odniósł się do postawy państwowego nadawcy na chwilę przed samym finałem orkiestry, który jak co roku odbędzie się w styczniu. Przypominamy, że oskarżenia pod adresem TVP, mówiące o politycznych powodach rezygnacji z emisji wydarzenia, pojawiały się już w poprzednich latach. Szczególny rozgłos, zyskała sprawa odcinka "Plastusiowej Dobranocki", Barbary Pieli, który ukazał się na początku 2019 roku. Satyryczna animacja, naśmiewająca się z Owsiaka, była emitowana przed 27. finałem WOŚP, w czasie którego miał miejsce zamach na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Włodarz miasta zmarł na skutek ran, jakie zadał mu morderca.

Jurek Owsiak, chwilę przed finałem WOŚP, ostro o TVP

Owsiak, w swoim pełnym emocji wpisie, odniósł się m.in. do animacji Pieli.

- Nie będę owijał w bawełnę – nie wiadomo dlaczego, a także ze złamaniem wszelkich zasad związanych z misją mediów publicznych - totalnie z nich wylecieliśmy. I niech mi nikt nie wmawia, że tak nie jest, co chociażby próbowała tłumaczyć nam Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, do której parokrotnie wysyłałem zapytania w stylu: „Co się tam u Was dzieje, skoro pozwalacie na wypikselowanie serduszka z kurtki swojego gościa, nie wspominając o całkowitym zignorowaniu pospolitego polskiego ruszenia, czyli społecznej pracy milionów Polaków na rzecz polskiej (publicznej!) służby zdrowia, czy nie wspominające o emisji programów z plastelinowymi potworami, uwłaczających wszelkiej godności?” No więc wylecieliśmy z mediów, które opłacane są z naszych, a także moich podatków, a mówimy tu o telewizji publicznej, radiu publicznym – Jedynce, Trójce, stacjach lokalnych – gdzie usuniętą całą opowieść o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - czytamy na profilu Owsiaka.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 9 lat składek to za mało, żeby pójść na urlop w 8. miesiącu ciąży. Skandaliczna decyzja

2. Pracownicy Caritasu przerywają milczenie. Ujawniają skrajną patologię w kościelnej organizacji

3. 98-letnia kobieta anioł z warszawskich Bielan. Poświęciła się dla kotów

4. Ujawniono cennik usług pogrzebowych w parafiach. Drogo?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News