Jurek Owsiak
Źródło:Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Grudnia 2019

"Leżą na korytarzach, nie ma lekarzy". Owsiak wytacza najcięższe działa, w walce o dzieci i młodzież

Jurek Owsiak nie ustaje w alarmowaniu opinii publicznej, o kryzysie w polskiej służbie zdrowia. W szczególnie tragicznej sytuacji, znajdują się jednostki najbardziej bezbronne, wobec systemu - dzieci i młodzież. Nie ma dla nich miejsc na, wciąż zamykanych, oddziałach psychiatrycznych. Jurek Owsiak posunął się bardzo daleko, aby zmienić tę sytuację.

Inicjator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się w samym gmachu polskiego parlamentu. Na miejscu ugościł go marszałek Tomasz Grodzki. Panowie mają wielkie plany, związane z tegorocznym finałem. Zanim o nich poinformowali, Owsiak przypomniał, o jak głębokim kryzysie możemy mówić, w kontekście dziecięcej i młodzieżowej psychiatrii.

Dla większości osób jest to nieoczywiste. Viki Gabor uniknęła koszmaru, jaki spotyka jej rówieśnikówDla większości osób jest to nieoczywiste. Viki Gabor uniknęła koszmaru, jaki spotyka jej rówieśnikówCzytaj dalej

Jurek Owsiak o sytuacji w polskiej służby zdrowia

- Zapaść polskiej psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Dzieje się to na naszych oczach. Widzimy, że oddziały są zamykane, bądź mają być zamykane (...) leżą na korytarzach, te oddziały są przepełnione, brakuje lekarzy, brakuje personelu medycznego - mówił Jurek Owsiak. Dodał również, że WOŚP podjął już pierwsze kroki, związane ze wspieraniem tej gałęzi medycyny. Pieniądze z 1% podatku Orkiestry zostały przekazane na wyposażenie części szpitali.

Owsiak poprosił Grodzkiego o zwołanie debaty, dotyczącej sytuacji psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Marszałek zgodził się.

- Ta dziedzina jak mało która w medycynie ewoluuje, zmienia się, są inne oczekiwania pacjentów, dlatego chcemy zaprosić tych, którzy się tym zajmują, którzy się na tym znają - mówił Grodzki, podkreślając, że Senat jest otwarty.

Marszałek przyznał również, że co roku bierze udział w WOŚP. Podczas najbliższego finału, wylicytować będzie można obiad z nim.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Droższy prąd to wierzchołek góry lodowej. Więcej zapłacisz nie tylko za jego zużycie

2. Tajemnicza choroba od lat wyniszcza Tomasza Lisa. Trafił do szpitala, ale tragedia zaczęła się dużo wcześniej

3. Stan Borys trafił do szpitala w ciężkim stanie, na skutek udaru. Jak zmieniło się życie artysty po tej tragedii?

4. Jerzy Urban wyznaje: byłem ofiarą stanu wojennego

5. Dla większości osób jest to nieoczywiste. Viki Gabor uniknęła koszmaru, jaki spotyka jej rówieśników

6. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News