Jurek Owsiak staje w obronie zwolnionego ordynatora oddziały neonatologii w Białej Podlaskiej. Zabrał głos w tej sprawie. Jest oświadczenie dyrekcji szpitala,. facebook.com/jerzyowsiakŹródło: facebook.com/jerzyowsiak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Grudnia 2019

Jurek Owsiak interweniuje ws. zwolnionego lekarza. Mocne zarzuty pod adresem jego przełożonych

Jurek Owsiak interweniuje w sprawie zwolnionego ordynatora oddziału neonatologii w Białej Podlaskiej i staje w jego obronie. Wypowiedział się w tej sprawie, nie kryjąc przy tym swojego oburzenia zaistniałą sytuacją. Pyta dyrektora szpitala - dlaczego? Jest oświadczenie dyrekcji szpitala.

O sprawie pisaliśmy rano. Pan Riad Haidar jest cenionym lekarzem i zarządzał Oddziałem Neonatologicznym w szpitalu w Białej Podlaskiej przez ponad trzy dekady. Mimo tak ogromnego doświadczenia, mężczyźnie nie przedłużono umowy. "Czy nie igra Pan życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów?" - to jedno z pytań, jakie szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jerzy Owsiak, zadał dyrektorowi szpitala w Białej Podlaskiej po decyzji, że wieloletni pracownik i wybitny w swym fachu lekarz Riad Haidar nie będzie od stycznia ordynatorem oddziału neonatologii. Warto dodać, że dyrektorem szpitala jest polityk PiS, pan Haidar natomiast od niedawna jest posłem KO. Od lat był także szefem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej. Sprawa wydaje się być jasna. I bardzo to przykre. Czy naprawdę polityczne poglądy i podziały są ważniejsze od życia i zdrowia pacjentów?

Jurek Owsiak wyszedł z Ostrego Dyżuru. Dopiero teraz wyznał, dlaczego nie było go w świętaJurek Owsiak wyszedł z Ostrego Dyżuru. Dopiero teraz wyznał, dlaczego nie było go w świętaCzytaj dalej

Jurek Owsiak w obronie lekarza Riada Haidara. "To fatalna decyzja". Jest oświadczenie dyrekcji szpitala

Riad Haidar jest wybitnym neonatologiem, zaliczanym do jednych z najbardziej cenionych w kraju. Na co dzień ratuje życie i zdrowie noworodków. W szpitalu wojewódzkim w Białej Podlaskiej pracuje od 40 lat, a przez blisko 30 jest ordynatorem oddziału neonatologii. Niedawno dostał informację od nowego dyrektora Adama Chodzińskiego, że kończąca się 31 grudnia umowa będzie przedłużona na nowych warunkach. Haidar od stycznia nie będzie już ordynatorem. 

Ta informacja dotarła do Jurka Owsiaka i bardzo go to oburzyło. Postanowił zainterweniować w tej sprawie. Owsiak za pośrednictwem Facebooka stanął w obronie Riada Haidara i zadał dyrektorowi szpitala szereg pytań.

"Panie Dyrektorze, skąd taka decyzja? Riad Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie.
Oddział, którym tak długo kierował, to absolutna perła w świecie polskiej neonatologii! Trafiają tam noworodki z najcięższymi schorzeniami, często podejmowana jest tam walka o życie tych maluchów. Oddział pracuje i leczy na najwyższym światowym poziomie, co było wielokrotnie doceniane, zresztą nie tylko w Polsce" - napisał Jurek Owsiak. 

WOŚP wielokrotnie wspierała oddział. Trafiło do niego sporo nowoczesnego sprzętu o wartości 2,9 mln zł.

"Są to nowoczesne inkubatory, ultrasonografy, stanowiska do resuscytacji, sprzęt do nieinwazyjnego wspomagania oddechu noworodków, respiratory, lampy do fototerapii czy leżanki dla rodziców. Długo by wymieniać. Wielokrotnie jednak odwiedzaliśmy bialski oddział, widzieliśmy, jak fantastyczny użytek z darów Fundacji robią zatrudnieni tam specjaliści pod wodzą dr. Haidara i zawsze stawialiśmy ten właśnie oddział za wzór wielu innym placówkom w Polsce. Nie bez powodu oddział ten nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doceniliśmy w ten sposób jego profesjonalizm i światowy poziom" - dodał Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać

3. Niestety, spełnił się najczarniejszy scenariusz. Kot, o którym pisaliśmy, bardzo cierpiał

4. Internet nie zapomina. Tak Kurski mówił o Ogórek jeszcze jakiś czas temu

5. Znalazły się pieniądze na emerytury. Brakowało 7 mld zł

6. Uwielbiany wokalista disco polo przewieziony do szpitala, z samochodu został tylko wrak. Porażające zdjęcia z tragedii