.
Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Stycznia 2020

Niespodziewany, poruszający gest Jurka Owsiaka w czasie światełka do nieba. Wesprze zwierzęta, ginące w Australii

Jurek Owsiak zdecydował się na wyjątkowy gest w czasie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po "światełku do nieba" wypowiedział niezwykle poruszające słowa.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z roku na rok bije kolejne rekordy. 2020 jest wyjątkowo owocny - z opublikowanych do tej pory danych wiemy, że udało się zebrać co najmniej 65 395 320 zł!

Osoby, które przeszły na wcześniejszą emeryturę muszą uważać. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy?Osoby, które przeszły na wcześniejszą emeryturę muszą uważać. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy?Czytaj dalej

Przed chwilą, równo o godzinie 21 miało miejsce słynne "światełko do nieba". W Gdańsku zostało ono "wypuszczone" godzinę wcześniej - aby uczcić pamięć o zamordowanym w ubiegłym roku włodarzu miasta - Pawle Adamowiczu.

Choć pieniądze z WOŚP jak co roku przeznaczone zostaną na specjalistyczne wyposażenie polskich szpitalu, Jurek Owsiak ma jeszcze jedną intencję. Na jej cel przekazane zostaną pieniądze z jednego ze sztabów.

Jurek Owsiak wypowiedział ważne słowa, chwilę po światełku do nieba

- Chcemy połączyć się z tymi, którzy tej pomocy potrzebują - powiedział Jurek Owsiak. Jakby tego było mało - z warszawskiej sceny rozbrzmiał hymn Australii.

Już teraz wiemy, że sztaby w Melbourne i Perth zebrały w przeliczeniu ponad 27 tys. zł. Nie znamy jeszcze danych z Sydney.

Przypominamy, że w pożarach, które szaleją w Australii, zginęło już ponad miliard zwierząt. Opinię publiczną szczególnie poruszyły w tym kontekście losy koali, które występują wyłącznie na tym kontynencie. W akcje na rzecz ich ratowania zaangażowały się tysiące osób i dziesiątki organizacji.

- Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na ratowanie zwierząt i ich rehabilitację, a po ugaszeniu pożarów na odbudowę ich siedlisk. Właśnie tracimy przedstawicieli gatunków, które nie występują nigdzie indziej na świecie - niektóre z nich mogą znaleźć się na skraju wyginięcia - poinformowali przedstawiciele WWF Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź was zaskoczy

4. Marszałek województwa podlaskiego zapłacił 50 tys. zł patostreamerowi, który wykorzystał dziecko

5. Wzruszające słowa rodziców Pawła Adamowicza. Dopiero teraz dotarły do nich media

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk