Jurek Owsiak. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Listopada 2019

Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają

Jurek Owsiak pochwalił się wyrokiem sądu, jaki zapadł w jego sprawie. Dokonał tego za pośrednictwem filmu.

Jurek Owsiak w zamieszczonym wczoraj wieczorem na Facebooku nagraniu, pochwalił się kwotą, jaką otrzymał z budżetu państwa. Podkreślił, zwracając się do widzów, iż są to poniekąd właśnie ich pieniądze.

ZUS: Średnia emerytura wyniesie 21 tys. zł. Ale większość z nas jej nie dożyjeZUS: Średnia emerytura wyniesie 21 tys. zł. Ale większość z nas jej nie dożyjeCzytaj dalej

Ile dokładnie otrzymał Owsiak? 360 zł, a jest to związane z wyrokiem, jaki zapadł w sprawie inicjatora WOŚP.

- Pieniądze przyszły z Oświęcimia. Byłem tam na spotkaniu 14. września 2018 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań w Oświęcimiu. Spotkanie nazywało się "Dom Według Wartości" i było o przełamywaniu barier a ja, Jerzy Owsiak, jak tu jest w protokole napisane, na przykładzie działalności WOŚP poruszałem tematykę walki z wykluczeniem, otwartości na odmienność innych, walki ze stereotypami - czyta na nagraniu Owsiak.

Jurek Owsiak zadowolony z decyzji sądu

Spotkanie zostało bardzo wysoko ocenione. Wśród zachwyconych organizatorów i widzów znalazła się jednak jedna osoba, która postanowiła zawiadomić policję o niewłaściwym zachowaniu Owsiaka. Stosował on, o czym ostrzega przed każdym spotkaniem, wulgaryzmów.

- Zważyć należy, że obwiniony, Jewrzy Owsiak, jako osoba współtworząca WOŚP znana jest także z dosyć swobodnego sposobu bycia, jak i swobodnych wypowiedzi a osoby, które decydują się na spotkanie z nim, mają tego pełną świadomość - czytamy w orzeczeniu.

Sąd odniósł się dokładnie do okoliczności, w jakich miało miejsce spotkanie z Owsiakiem oraz faktu, iż jego wystąpienie zostało bardzo wysoko ocenione. 360 zł to oczywiście koszty postępowania, którymi obciążony został skarb państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Klienci największych polskich banków na celowniku złodziei. Sprawdźcie, na co uważać

2. Ile w czasach PRL kosztował chleb a ile wódka? Niektóre z cen mogą was zaskoczyć

3. Krystyna Pawłowicz niespodziewanie o swojej młodości. "Słuchałam Hendrixa i Joplin"

4. Prezenterka TVP apeluje: drugiej połówki szukajcie w kościele

5. Będziemy płacić podatek od grzechu? Nowa danina opustoszy nam portfele

6. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii