Jurek Owsiak
Źródło:facebook/Jurek Owsiak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Grudnia 2019

Jurek Owsiak o sytuacji polskiej służby zdrowia. Poruszające, smutne słowa

Jurek Owsiak uczestniczył w konferencji "Stany naglące w neonatologii 2019 - Praktyczna Neonatologia". Za pośrednictwem Facebooka opowiedział o wyposażaniu szpitali w sprzęty medyczne, służące ratowaniu noworodków. Jednocześnie zwrócił uwagę na to, w jak trudnej sytuacji znajduje się polska służba zdrowia.

Owsiak opowiedział o „programie Infant Flow” i sprzęcie służącym do wspomagania oddechu u wcześniaków. Wszystkie 325 ośrodków w Polsce zostało wyposażonych w sprzęt WOŚP.

- Dzisiaj w szpitalach pracują już urządzenia IV generacji, sprzęt absolutnie kosmiczny i już nie nazywamy tego „Infant Flow”. Dzisiaj to 760 różnych urządzeń, ale wszystkie one ratują życie noworodków, które nie są w stanie samodzielnie oddychać. To dzięki nam wszystkim, czyli wszystkim wspierającym Fundację WOŚP, możemy skutecznie ratować ich życie - czytamy w jego wpisie.

Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)Czytaj dalej

Jednocześnie jednak inicjator WOŚP nie wykazuje znaczącego entuzjazmu. Jak zaznaczył we wstępie, "nie będzie pieśń radości ani słodka pogawędka".

Jurek Owsiak o sytuacji polskiej służby zdrowia

Owsiak już od jakiegoś czasu podkreśla, że polska służba zdrowia znalazła się na zakręcie. Podczas konferencji podkreślał rolę empatii, bez której, wiele się nie zmieni.

- Empatia powinna być zakodowana i powinno się jej uczyć już na uczelniach. To jest podstawa pracy lekarza i nawet czyni tę pracę lżejszą. A dochodzą do nas takie sytuacje, jak jakiś karygodny poród w szpitalu, nieprzyjęcie pacjenta przez lekarzy, SOR, na którym ktoś czeka cały dzień, a nazajutrz umiera. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca - mówił Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Za kulisami "07 zgłoś się", rozgrywał się gorący romans. Kultowy aktor miał wtedy żonę i dzieci

2. W Polsce sytuacja bez precedensu. Chcą eksmitować księdza z celi

3. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie

4. Polak w niewyobrażalny sposób zaatakował chore dziecko. Nie mieści się w głowie

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Mycie twarzy octem jabłkowym to nowy trend. Już po tygodniu buzia zmienia się nie do poznania

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News