. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Stycznia 2020

Jurek Owsiak z własną partią polityczną? Polki i Polacy jasno wyrazili, co myślą

Jurek Owsiak, jako założyciel największej akcji charytatywnej w kraju, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, cieszy się ogromną sympatią Polek i Polaków. Mimo względnej niechęci ze strony obozu rządzącego, showman jest popierany przez elektoraty obu stron politycznej barykady. Nie bez powodu mówi się, że "polityka się o niego ubiega". Czy Owsiak podejmie się założenia własnej partii politycznej?

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” jest jednoznaczny. Większość Polek i Polaków nie poparłoby formacji utworzonej przez Owsiaka. Badanie nie pozostawia złudzeń.

Suczka całe życie spędziła na krótkim łańcuchu. Właścicielka na nagraniu tłumaczyła się w skandaliczny sposóbSuczka całe życie spędziła na krótkim łańcuchu. Właścicielka na nagraniu tłumaczyła się w skandaliczny sposóbCzytaj dalej

Jurek Owsiak na czele partii politycznej?

Badanie zostało zrealizowane w dniach 14-16.01.2020r. na próbie 1075 dorosłych Polaków. Wynika z niego, że aż 70 proc. respondentów nie chce, by zakładał on partię polityczną. "Za" było tylko 15 proc.

- Owsiak zajmuje się działalnością charytatywną, a społeczeństwo postrzega ją jako coś, co nie powinno mieć barw partyjnych – tłumaczy w rozmowie z „SE” dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego.

Rzeczywiście - upolitycznienie mogłoby zrujnować to, co zdaje się być dla Jurka Owsiaka najważniejsze - poparcie dla samej Orkiestry.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkach

2. Pierwszy raz od 20 lat. Australijczycy nie mogą uwierzyć, pogoda znów daje im popalić

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News