Jurek Owsiak. Facebook/Jurek Owsiak
Źródło: Facebook/Jurek Owsiak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Stycznia 2020

Owsiakowi puściły nerwy ws. TVP. Istnieje realne ryzyko kolejnej tragedii?

Jurek Owsiak zabrał głos ws. ostatnich przekazów Telewizji Polskiej. W rozmowie z Onetem nawiązał do ubiegłorocznej tragedii.

Jurek Owsiak, choć kojarzony jest przede wszystkim z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, której jest inicjatorem, nie powstrzymuje się przed komentowaniem bieżacych wydarzeń społecznych i politycznych. Tym razem, na łamach Onetu, postanowił odnieść się do przekazu Telewizji Polskiej na temat Tomasza Grodzkiego. To nie pierwszy raz, kiedy organizator WOŚP krytykuje TVP. Nie miał jednak jeszcze okazji mówić o oskarżeniach, jakie ze strony stacji padają pod adresem marszałka. Jego komentarz był bardzo mocny.

Kontrowersyjny ksiądz znowu zaskakuje. Chodząc po kolędzie, sprawdza dziecięce zabawkiKontrowersyjny ksiądz znowu zaskakuje. Chodząc po kolędzie, sprawdza dziecięce zabawkiCzytaj dalej

Jurek Owsiak nie przebierał w słowach

Dziennikarz Onetu, Piotr Halicki, pytał Owsiaka o jeden z jego wpisów na Facebooku. Inicjator WOŚP-u porównał w nim oskarżenia TVP pod adresem marszałka Senatu do narracji, jaka stosowana była wobec Pawła Adamowicza.

- To, co się wydarzyło z Pawłem Adamowiczem, przeszło wszelkiego rodzaju standardy i normy. Wszyscy sobie powiedzieliśmy, po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza, jak jeden mąż, wszyscy, pamiętam to: chyba ktoś poleciał za daleko. Chyba w tej masie krytyki, zachodziliśmy o mowę nienawiści, zapędziliśmy się. (...) Mamy do czynienia dziś z identyczną, analogiczną sytuacją, jeśli chodzi o profesora Grodzkiego - powiedział Owsiak podkreślając, że nie mówi o całej Polsce a o dziennikarzach, którzy "nie reprezentują etyki swojego zawodu".

Showman przyznał również, że nie ogląda "Wiadomości". Twierdzi, że najprawdopodobniej nie byłby w stanie wytrzymać całego ich seansu.

- To jest bardzo złe, jednostronne dziennikarstwo (...)Telewizją niestety rządzą politycy, to jest najgorsza rzecz, jaka mogła być. Telewizja publiczna powinna być zlikwidowana. Powinna powstać od zera na nowych, pluralistycznych zasadach - powiedział Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI