Jurek Owsiak. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2020

Jurek Owsiak przez 28 lat widział już wiele. Jedna aukcja powaliła go na kolana

Jurek Owsiak od 28 lat prowadzi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jego fundacja zebrała w tym czasie przeszło 1,2 mld zł. Zdawałoby się, że w ciągu trzech dekad szef WOŚP widział już wszystko. Wciąż zdarzają się jednak akcje, które go zaskakują. Jedną z nich była ta przeprowadzona przez Mamę Ginekolog.

Jurek Owsiak zdecydował się podziękować autorce akcji, która miała szczególny wkład w sukces Wielkiej Orkiestry. Mama Ginekolog, blogerka, która od lat mobilizuje swoich czytelników do pomocy, przed rokiem pomogła zebrać przeszło milion złotych. Niezależnie od tego, czy WOŚP pobije w tym roku swój zeszłoroczny rekord, już dziś wiemy, że ta sztuka udała się Mamie Ginekolog. W tym roku potroiła bowiem swój wynik.

Jurek Owsiak na Facebooku

"Jedna akcja powaliła nas na kolana! 3 172 100 zł – słownie trzy miliony sto siedemdziesiąt dwa tysiące sto złotych, zebrane przez blogerkę Mamę Ginekolog. Rok temu zebrała ponad milion. W tym roku ponad trzy. Mama Ginekolog to popularny profil, zwłaszcza wśród kobiet. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć u nas w Fundacji Mamę Ginekolog, czyli Nicolę, jej męża i szefową powołanej przez nich Fundacji. Woow, ale super gaduła! Miało być uściśnięcie dłoni, a okazało się, że moc rozmowy o kobietach planujących ciążę, o kobietach w ciąży, o mocy problemów, które w polskim krajobrazie położnictwa nieraz prostych, ale trudnych do rozwiązania", napisał na Facebooku szef Fundacji.

Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanieMagda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanieCzytaj dalej

Jurek Owsiak: zmieniajmy dotychczasowe standardy i zwyczaje

"Już po chwili znaleźliśmy wspólny język i obszary, w których nasze działania pokrywają się na 100%. Bardzo, bardzo chcemy zmieniać świadomość kobiet, które przygotowują się do urodzenia dziecka, które także są świadome wszystkich możliwości skorzystania z badań diagnostycznych. To także ogromna edukacja kobiet, lekarzy i personelu medycznego. Tutaj doświadczenie Mamy Ginekolog są ogromne, bo dzięki Internetowi rozmawia z setkami tysięcy polskich kobiet. Z takimi ludźmi wydaje się to bardzo realne, żeby zmieniać dotychczasowe standardy i zwyczaj", dodaje w swoim poście Owsiak.

"Świetne spotkanie, a przede wszystkim jeszcze raz – 3 172 100 zł na rzecz 28. Finału WOŚP. I to z przemiłym stwierdzeniem Nicole – Wasza Fundacja wyda te pieniądze bardzo dobrze!
Wielki ukłon dla Mamy Ginekolog i w tej wspólnej sprawie zróbmy jak najwięcej dobrego dla kobiet", napisał szef Wielkiej Orkiestry.

Mama Ginekolog na Facebooku

Ostateczną kwotę zebraną podczas 28. finału WOŚP poznamy 8 marca. Pieniądze wciąż są liczone. Jak dotąd na koncie fundacji znalazło się już niemal 70 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Mieszkasz w Warszawie? Lepiej nie wychodź dziś z domu

4. Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Niezwykła charakteryzacja aktora, grającego główną rolę

5. Andrzej Duda przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Planuje metamorfozę

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom