Jerzy Owsiak. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Stycznia 2020

Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

Jurek Owsiak złożył akt oskarżenia przeciwko Barbarze Pieli, Michałowi Rachoniowi i Krystianowi Krawielowi. Chodzi o animację z programu TVP, w której pokazano zrobioną z plasteliny podobiznę szefa WOŚP, twierdzi portal "Wirtualne Media".

Owsiak rozmawiał z dziennikarzami z okazji zakończenia 28. finału WOŚP. Mówił między innymi o przebiegu zbiórki. Poruszył również temat polskiej służby zdrowia. Jeden z dziennikarzy postanowił zapytać go o sprawę "oskarżeń pod jego adresem, że często atakuje TVP". Owsiak z początku nie chciał odnieść się do pytania, w końcu zdecydował się jednak odpowiedzieć dziennikarzowi.

Jerzy Owsiak: pamiętacie mnie z plasteliny?

– Pamiętacie mnie z plasteliny w zeszłym roku? Podaliśmy właśnie sprawę do sądu – powiedział szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdaniem portalu wirtualnemedia.pl mowa o emitowanym w TVP Info programie "Minęła 20" ze stycznia 2019 roku. Zrobioną z plasteliny postać, trzymającą puszkę Orkiestry oraz przypominającą Jerzego Owsiaka zestawiono z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy w materiale odkłada do worka część pieniędzy, które powinny trafić na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W materiale Owsiak był nakręcaną figurką, powtarzającą do znudzenia "hej, siema". Autorem animacji była wspomniana Barbara Piela.

Czy Jarosław Kaczyński wspiera WOŚP? Znamy odpowiedźCzy Jarosław Kaczyński wspiera WOŚP? Znamy odpowiedźCzytaj dalej

Zdaniem Wirtualnych Mediów WOŚP złożył akt oskarżenia przeciwko Barbarze Pieli, Michałowi Rachoniowi i Krystianowi Krawielowi na podstawie artykułu 212. Sprawą zajmie się Sad Rejonowy w Warszawie. – Będziemy także podejmować działania na drodze cywilnoprawnej, acz tutaj jeszcze trwają konsultacje z kancelarią prawną – poinformował portal rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas 28. finału WOŚP zebrano rekordową kwotę przeszło 115 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Zrzut paliwa nad szkołą i placem zabaw. 17 dzieci i 9 dorosłych ucierpiało, samolot miał lądować awaryjnie

3. Tadeusz Rydzyk nagle zadzwonił do Radia Maryja. Znalazł winnych śmierci profesora

4. Do sieci wyciekło nagranie, które kładzie cień na relację Meghan Markle i księcia Harry`eo. Będą mieli poważne problemy

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News