Jurek Owsiak. facebook/Jurek Owsiak
Źródło: facebook/Jurek Owsiak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Grudnia 2019

Morawiecki pochwalił się swoim sukcesem. Jurek Owsiak przeciera oczy ze zdumienia

Jurek Owsiak nie powstrzymał się od skomentowania ostatniego "sukcesu" Mateusza Morawieckiego. Polski premier uczestniczył w unijnym szczycie, dotyczącym polityki klimatycznej. Wszystkie państwa wspólnoty podjęły się dążenia do neutralności, która osiągnięta ma zostać w 2050 roku. Wszystkie, poza Polską.

Unijny przywódcy osiągneli konsensus w sprawie neturalności klimatycznej. Przyjęto zarazem, że z działań na rzecz jej osiągnięcia, wyłączona zostanie Polska. Według premiera Mateusza Morawieckiego, jest konieczne, aby kraj dochodził do zmian we własnym tempie. W innym wypadku, ucierpieliby na tym obywatele.

Interwencja policji pod domem Kaczyńskiego. Zebrał się tłumInterwencja policji pod domem Kaczyńskiego. Zebrał się tłumCzytaj dalej

- Bardzo wysoko oceniam to czego dokonał premier Morawiecki podczas unijnego szczytu, to bardzo duży sukces. Udało się uniknąć ogromnego niebezpieczeństwa. Mam na myśli bardzo kosztowną transformację energetyczną, mogącą zagrozić naszej gospodarce, na co nie mielibyśmy wpływu - zachwalał premiera Jarosław Kaczyński.

Dla wielu osób, decyzja o wykluczeniu Polski z dążenia do osiągnięcia neutralności klimatycznej, nie była sukcesem a porażką.

Jurek Owsiak o szycie UE

- W Brukseli podczas spotkań państw Unii Europejskiej zapadły bardzo ważne decyzje dotyczące naszej przyszłości, a konkretnie – losów naszej planety. 26 państw przyjęło program UE, który ma na celu radykalną poprawę klimatu. Do 2050 roku ma nastąpić neutralność energetyczna, czyli mamy przestać dymić w wyniku uzyskiwania energii ze spalania węgla. Polska jako jedyna byłą przeciwna całemu programowi, a polski premier entuzjastycznie ogłosił to jako sukces - napisał na swoim facebook`u Owsiak.

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest przejęty losem planety i kraju. Pisząc o szczycie, wspomniał inne głosowanie, jakie miało miejsce na forum UE.

- Już raz mieliśmy wynik 27 do 1 i mimo, że byliśmy jedynym państwem sprzeciwiającym się wyborowi przewodniczącego, uznaliśmy to za sukces. Matematyka na tym poziomie jest prosta. W przypadku decyzji, które zapadły w Brukseli, ta matematyka pokazuje sytuację, której ja, jako Polak, wobec całej Europy po prostu się wstydzę. Żadne inne państwo nie sprzeciwiło się tym planom, a jedynie my, Polacy. Tymczasem prezydent Francji powiedział wyraźnie – kto nie będzie z nami, zostanie sam. I te słowa skierował tylko i wyłącznie w stronę Polski - napisał.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany

2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył

3. Iberion - grupa mediowa przyszłości

4. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion

5. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne