Jurek Owsiak. Facebook/Jurek OwsiakŹródło: Facebook/Jurek Owsiak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Grudnia 2019

Jurek Owsiak ma kłopoty z prawem. Ludzka podłość nie zna granic

Jurek Owsiak znany jest przede wszystkim z organizacji największej akcji charytatywnej w kraju - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sposób, w jaki od lat zachęca do udziału w niej, trudno podrobić. Działacz słynie ze swojej ekspresyjności i gigantycznych pokładów energii. Niestety, niektórym to najwyraźniej przeszkadza.

Inicjator WOŚP po raz kolejny będzie musiał odpowiedzieć za słowa, wygłoszone podczas festiwalu Pol`and`Rock. Sąd Rejonowy w Słubicach zajmie się wnioskiem i materiałami uzbieranymi przez policję. O jaką dokładnie część przemówienia Owsiaka chodzi? Tą, w której użył wulgaryzmów.

Wierzą, że ich zmarła córka może zmartwychwstać. Założyli zbiórkę i zebrali pokaźną sumęWierzą, że ich zmarła córka może zmartwychwstać. Założyli zbiórkę i zebrali pokaźną sumęCzytaj dalej

Jurek Owsiak przed sądem

Według służb Owsiak dokonał wykroczenia, przeklinając na scenie. Showman użył niecenzuralnych słów, opisując obecną sytuację w Polsce. Zapytał, czy "może ją k**** zmienimy?".

Owsiak uważa, że jego słowa są częścią występu artystycznego. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy ma odpowiadać za wulgaryzmy. W 2017 roku otrzymał od sądu naganę. Wówczas pod gmachem zebrały się dziesiątki osób, okazujących szefowi WOŚP wsparcie. Możliwe, że sytuacja się powtórzy.

- Sędzia jest losowany. O ile podejmie decyzję o wyznaczeniu rozprawy, wówczas obwiniony zostanie o niej powiadomiony i zostanie mu doręczony odpis wniosku o ukaranie -poiformowała Onet Lidia Wieliczuk, rzecznik sądu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

3. Kaczyński chciał to ukryć. Kamery uchwyciły bolesny grymas na jego twarzy

4. Ile zarabiają kasjerzy? Kwoty oburzają wszystkie strony

5. Producenci was przed tym nie ostrzegą. Niebezpieczny składnik w świątecznych słodyczach największych marek

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News