Jurek Owsiak. https://www.facebook.com/pg/jerzyowsiak/photos/?ref=page_internalŹródło: https://www.facebook.com/pg/jerzyowsiak/photos/?ref=page_internal
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Stycznia 2020

Tadeusz Rydzyk nie miał szans w starciu z Jurkiem Owsiakiem. Kontrowersyjne badanie ujawniło preferencje Polek i Polaków

Jurek Owsiak stanął do walki z Tadeuszem Rydzykiem w sondzie przeprowadzonej przez "SE". Internauci mieli odpowiedzieć na pytanie "komu wrzucą w tym roku".

Już jutro Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra po raz 28. Finał obejmie, rzecz jasna, całą Polskę. Główny koncert w Warszawie rozpocznie się w niedzielę o 15.30. Po raz pierwszy odbędzie się na placu Bankowym. Już dziś ulicami stolicy pobiegną również uczestnicy akcji "Policz się z cukrzycą"

Koncerty odbędą się na całym świecie. Warto nadmienić, że sztaby WOŚP w Australii (Perth, Melbourne i Sydney) będą zbierały pieniądze na potrzeby walki z pożarami, które wciąż trawią kontynent. – Pokażmy Australijczykom, że jesteśmy z nimi solidarni. Wiemy, że nie tylko mierzą się z żywiołem, ale będą musieli również odbudować swoje domy – mówił Owsiak, cytowany przez RMF FM.

Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamyAnna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamyCzytaj dalej

Jurek Owsiak czy Tadeusz Rydzyk?

W związku ze zbliżającym się finałem WOŚP "Super Express" zdecydował się przeprowadzić dość kontrowersyjną sondę. Zestawiając Owsiaka z Rydzykiem, dziennikarze tabloidu pytają: "Komu wrzucisz w tym roku?"

Ankieta - Super Express

Internauci znakomitą większością głosów wybrali szefa WOŚP. "Owsiaka w naszej sondzie popiera kilkadziesiąt razy więcej użytkowników Facebooka", czytamy. Komentarze pod facebookowym postem zdają się to potwierdzać.

"Kościół jest bardzo bogaty, więc nie trzeba go wspierać, wspierać trzeba biednych, chorych i slabych. Wspierajmy orkiestrę", pisze jedna z internautek. "Wiadomo że na WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej", przekonuje kolejna. Zdarzają się jednak pewne również odstępstwa. "Nikomu z powyższych to moje pieniądze i ja wiem komu mam dać Amen", ocenia jedna z biorących udział w akcji kobiet.

W zeszłym roku Orkiestrze udało się zebrać 175 938 717,56 złotych dla potrzebujących dzieci. Przypomnijmy, że podczas tegorocznej aukcji będzie można nabyć m.in. replikę noblowskiego medalu Olgi Tokarczuk czy pianino należące do Grzegorza Turnaua. Datki można składać również do puszek, z którymi, jak co roku, wyjdą na polskie ulice tysiące wolontariuszy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach

2. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok

3. Mina Agaty Dudy mówi wszystko. Oświadczyny w Pałacu Prezydenckim, mamy nagranie

4. Ksiądz zaatakował młodego mężczyznę, wszystko widać na monitoringu. Skandaliczna postawa prokuratury

5. Ujawnił skrywany latami żal. Aktor "Klanu" oszukał Daniela Olbrychskiego

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI