Jurek Owsiak. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Grudnia 2019

Jurek Owsiak zaliczył wpadkę przed generałem. "Wojsko Polskie nie wspiera WOŚP ale poszczególni żołnierze tak"

Jurek Owsiak zaliczył niemałą, ale zupełnie wybaczalną wpadkę. Za pośrednictwem swojego facebooka opisał spotkanie z generałem Mirosławem Różańskim.

Generał udał się do fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby przekazać swój datek na aukcję. Jurek Owsiak, do czego sam się przyznaje, przywitał Różańskiego z otwartymi ramionami, ale zaliczył niemałą wtopę.

Jędraszewski i Głódź na tle półnagiej Godlewskiej. Nagrała piosenkę, by potępić polskich hierarchów kościelnychJędraszewski i Głódź na tle półnagiej Godlewskiej. Nagrała piosenkę, by potępić polskich hierarchów kościelnychCzytaj dalej

- Kiedy generał Mirosław Różański przyszedł do nas do Fundacji ze swoim darem na aukcje 28. Finału WOŚP, to w pierwszym impulsie powiedziałem – mam taką samą buławę! A pan generał delikatnie odpowiedział – na pewno nie taką samą - czytamy na profilu Owsiaka.

Jurek Owsiak gości generała

Organizator WOŚP szybko przypomniał sobie, skąd pochodzi jego buława.

- I miał rację! Przepraszam, pospieszyłem się. Mam buławę podobnie wyglądającą, którą otrzymałem jako nagrodę od czasopisma Polska Zbrojna. Ale nie ma to nic wspólnego z prawdziwym, generalskim symbolem wojskowej godności i władzy. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że można tak cenny, osobisty przedmiot przekazać na naszą aukcję - napisał Owsiak.

Showman jest zachwycony darem, który otrzymał na licytację.

- Panie Generale, chapeau bas, wielkie dzięki i jeszcze raz kłaniam się za słowa, które Pan przy tej okazji wypowiedział. Rzekł Pan, że choć Wojsko Polskie nie pomaga Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, to żołnierze polscy pomagają i to z ogromnym zaangażowaniem - czytamy w poście, do którego załączony został film. Na nagraniu generał przekazuje buławę Owsiakowi żartując, że mogłaby ona posłużyć obronie funacji przed tymi, którzy "źle na nas spoglądają".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów

3. Nie zabije go nawet obróbka termiczna. Niebezpieczny związek chemiczny w warzywach

4. Legion Chrystusa masowo dopuszczał się czynów pedofilskich. Ustalono już 175 ofiar

5. Agata Duda skrytykowana przez Owsiaka. "Mam już dość"

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak