Jurek Owsiak. Facebook/Jerzy OwsiakŹródło: Facebook/Jerzy Owsiak
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Listopada 2020

Jurek Owsiak zobaczył spisywane nastolatki, nie wytrzymał i ruszył w stronę policji. "Nie jest wam wstyd?"

Na Facebooku Jurek Owsiak opisał interwencję policji względem dwóch nastolatek. Podczas incydentu podszedł do funkcjonariuszy, by wesprzeć dziewczyny. Całe zajście opisał w mediach społecznościowych. "Czy nie jest Wam wstyd? Są niewiele starsze od mojej wnuczki"

Od godziny 15 przez Warszawę przetoczył się protest kobiet. Celem przedsięwzięcia było świętowanie 102. rocznicy uzyskanie przez Polki praw wyborczych. Jurek Owsiak również stawił się na demonstracji. Wskazywał, że polityka dotyczy każdego człowieka. Niespodziewanie dostrzegł dwie młode dziewczyny, spisywane przez służby mundurowe.

Uwaga, może być niebezpiecznie. Trzeba się przygotować, sparaliżowany ruch drogowyUwaga, może być niebezpiecznie. Trzeba się przygotować, sparaliżowany ruch drogowyCzytaj dalej

Incydentów, do jakich doszło na Strajku Kobiet, nie można policzyć na placach jednej ręki. Już na samym początku protestu nasza korespondentka informowała o nieskoordynowanych działaniach policji, która miała bezcelowo przemieszczać się z miejsca na miejsce, tworzyć kilkuminutowe kordony oraz podejmować interwencje względem pokojowo nastawionych osób.

Bardzo emocjonalnie Jaki powód dały dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Sobota, 28 listopada 2020

W mediach społecznościowych Jurek Owsiak wprost powiedział, co myśli o działaniach policji

Podczas demonstracji nasza dziennikarka została zaatakowana przez funkcjonariusza. Złapał reporterkę za plecy i zniszczył jej plecak. Podczas innych czynności zasłabła sama inicjatorka akcji - Marta Lempart. Doszło do tego poprzez ścisk, jaki zapanował w kordonie. W jednym z komisariatów przebywają osoby poniżej 18. roku życia. W obronie niektórych wylegitymowanych nastolatków stanął Jurek Owsiak.

Wcześniej drwił z wyglądu byłej żony, teraz zgrywa przykładnego ojca na Instagramie. Daniel Martyniuk znów w akcjiWcześniej drwił z wyglądu byłej żony, teraz zgrywa przykładnego ojca na Instagramie. Daniel Martyniuk znów w akcjiCzytaj dalej

Co więcej, środki przymusu bezpośredniego zastosowano wobec posłanki Koalicji Obywatelskiej - Barbary Nowackiej. Zajście miało miejsce, gdy polityczka podejmowała interwencję z legitymacją w ręku. 

W natłoku licznych incydentów mediom oraz opinii publicznej umknęła obecność Jurka Owsiaka na Strajku Kobiet. Kilka godzin temu społecznik opublikował poruszający wpis na Facebooku. Na samym wstępie zaznaczył, że jego relacja ma charakter emocjonalny. 

"Jaki powód dały dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu osobistego do zatrzymania, a następnie wystawienia mandatu?" - zapytał założyciel WOŚP-u. Dodał także, że nastolatki otrzymały mandaty w wysokości 100 złotych. Jedna z nich stała z pudełkiem ciastek. Obie nie miały przy sobie flag, transparentów, ani nawet znaczków. 

Funkcjonariusze nie chcieli odpowiedzieć na pytania Owsiaka. Jak sam wskazuje, musiał zmierzyć się z upartym milczeniem. Chwilę później postanowił zapytać służby wprost, "Czy nie jest Wam wstyd? Są niewiele starsze od mojej wnuczki. Czy wyglądają na mocarzy? Czy wyglądają na awangardę tego strajku? Czy wyglądają na te, które emanują największą energią w tym proteście?".

W obszernym oświadczeniu działacz charytatywny powołał się na Mahatmę Gandhiego, który uważał, że wszystko, co nas otacza, jest zjawiskiem politycznym. Jurek Owsiak obiecał też, że jako obywatel będzie walczył o obecność Polski w Unii Europejskiej oraz o podstawowe prawa człowieka. 

Politykę Zjednoczonej Prawicy nazwał niekonstytucyjną. Sympatycy aktywisty mogą być zaskoczeni poważnymi deklaracjami, gdyż prezes WOŚP przez lata nie komentował bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. "4 barczystych, ogromnych, okutych w niesamowitą ilość sprzętu, 4 mocarzy wypisywało mandat dwóm nastoletnim dziewczynom. W Polsce, w 2020 roku" - dodawał.

W wypowiedzi Jurka Owsiaka można dostrzec kolejną, ważną deklaracje. Działacz charytatywny zadeklarował, że może być świadkiem w sprawie dwóch nastolatek, jeśli policja postanowi skierować sprawę do sądu. 

Co ciekawe, obecność założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zauważyli znajdujący się na proteście ratownicy medyczni, którym Owsiak również poświęcił część swojego wpisu. "Ogromne ukłony także dla wolontariuszy medycznych, zaprawionych w pracy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Robią świetną robotę dbając o wszystkich, którzy biorą udział w tych demonstracjach" - czytamy.

 

Gajos, Podsiadło, Makłowicz i inni znani Polacy nagrali specjalny film. Zwrócili się do wszystkich mężczyznGajos, Podsiadło, Makłowicz i inni znani Polacy nagrali specjalny film. Zwrócili się do wszystkich mężczyznCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Podczas porodu przeżyła prawdziwą traumę. Zachowanie położnej nie mieści się w głowie
  2. Genialne, proste i zaskakujące tricki na idealne przygotowanie kapusty do gołąbków. Koniec z porwanymi i twardymi liśćmi, wystarczy odrobina sprytu
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Julia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegóły
  7. Nie wiesz w co grać? Przedstawiamy top 10 gier na PC z 2020 roku

[Facebook/Jurek Owsiak]