Jurek Owsiak w trakcie przystanku Woodstock.. Wikimedia Commons/Ralf Lotys (Sicherlich) / Creative Commons Attribution 4.0 International license.
Źródło: Wikimedia Commons/Ralf Lotys (Sicherlich) / Creative Commons Attribution 4.0 International license.
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Lipca 2020

Jurek Owsiak nie owija w bawełnę i mówi wprost, co myśli: "TVP to nie jest telewizja publiczna, tylko partyjna"

Jurek Owsiak słynie ze swych dosadnych wypowiedzi oraz nieprzebierania w słowach. Tym razem lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniósł się m.in. do działań Telewizji Polskiej, a także reelekcji Andrzeja Dudy. "TVP to jest absolutne dno pracy dziennikarskiej", wskazał szef WOŚP.

Jurek Owsiak udzielił dość obszernego wywiadu Onetowi, w którym opowiadał między innymi o organizacji wyjątkowej edycji Pol'and'Rock Festival, wyborach, a także Telewizji Polskiej. Lider WOŚP skomentował pierwszą kadencję Andrzeja Dudy, który przed dwoma tygodniami zapewnił sobie reelekcję. – Przez ostatnie pięć lat prezydent RP nie wypuścił do nas, czyli Orkiestry, nawet najmniejszego pozytywnego sygnału. Choćby takiego, że szanuje nas za to, co robimy. A z organizacji pozarządowych Fundacja WOŚP dla ratowania zdrowia i życia Polaków robi najwięcej w tym kraju. Oczywiście wraz z milionami Polaków. Przez pięć lat nie usłyszałem od Andrzeja Dudy ani jednego słowa "dziękuję" za robotę, którą wykonaliśmy – wskazał Owsiak.

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałWidok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Jurek Owsiak: "Nie zaprosiłbym Dudy na Domówkę"

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaznaczył, że prezydent przekazał za to 2 miliardy na publiczne media, jednocześnie omijając onkologię, o której wsparcie apelowali m.in. opozycyjni politycy. Owsiak pytany był o to, czy zaprosiłby Dudę na Domówkę, a więc kolejną, wyjątkową wobec epidemii koronawirusa edycję Pol'and'Rock Festival, nazwaną Najpiękniejszą Domówkę Świata. – Nie czuję żadnego emocjonalnego związku z Andrzejem Dudą. Nie dał się poznać jako człowiek, którego interesują tego rodzaju przedsięwzięcia. W związku z tym nie ma w ogóle powodu, żebym miał pana prezydenta zachęcać do udziału i zapraszać na Najpiękniejszą Domówkę Świata – wskazał w rozmowie z Onetem.

Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?Czytaj dalej

Najmocniej dostało się jednak Telewizji Polskiej. – Cały czas piszę i powtarzam, że obecna TVP to nie jest telewizja publiczna. Trzeba przestać tak mówić. To jest telewizja partyjna, która za pieniądze moje i tych wszystkich, którzy płacą abonament oraz za pieniądze wszystkich podatników robi rzeczy niezgodnie z prawem – ocenił prezes Fundacji WOŚP. I dalej, wytaczając nieco cięższe działa: – Raz, że reprezentuje tylko jedną stronę. Dwa, że podaje nieprawdziwy obraz rzeczywistości. Sam zresztą tego doświadczyłem i to wręcz na skraju ideologii faszystowskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitne

Aktywista odniósł się również do niezrozumiałego w jego oczach fenomenu braku hamulców ze strony dziennikarzy z wieloletnim stażem w mediach, którzy trwają na stanowiskach w mediach publicznych. – TVP to jest absolutne dno pracy dziennikarskiej. A wciąż pracują tam ludzie, których znam z poprzednich lat. Aż nie mieści mi się to w głowie. Mnie, człowiekowi, który dorosłe życie przeżył w PRL-u. Nie rozumiem, dlaczego dorośli ludzie nagle przesiadają się z jednego samochodu do drugiego, który jest zły, niesolidny, awaryjny. Widzę to, ale nie wiem, do cholery, jak to wytłumaczyć – przekazał Jurek Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Druzgocące doniesienia Polaków wypoczywających na Rodos. Bezpieczeństwo turystów zagrożone

Źródło: Onet