jurek owsiak. Wikimedia commons | Ralf Lotys (Sicherlich)Źródło: Wikimedia commons | Ralf Lotys (Sicherlich)
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 22 Maja 2020

Jurek Owsiak bezlitośnie o powrocie Kurskiego do TVP. Słowa, które nigdy wcześniej nie padły

Jurek Owsiak bardzo krytycznie wypowiada się na temat tego jak działa Telewizja Polska. Szef WOŚP skomentował na antenie Newsroomu Wirtualnej Polski informację o powrocie Jacka Kurskiego na stanowisko szefa TVP.

Decyzją szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego już niedługo odbędzie się głosowania w sprawie przywrócenia Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa TVP. Informacja o decyzji Czabańskiego wywołała bardzo wiele kontrowersji. Swoje zdanie na ten temat przekazał również Jerzy Owsiak, od dawna skonfliktowany z Kurskim.

Danuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneDanuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

Jurek Owsiak: "dzika sytuacja"

Szef WOŚP był gościem programu Newsroom na antenie telewizji internetowej Wirtualnej Polski -Jest to skandal, że człowiek który nie zna się na telewizji w ogóle, który zaprezentował nam w telewizji publicznej jakość jak z pikniku, kiedy niektóre standardy telewizji publicznej powinny być utrzymane. - mówił Owsiak. Równocześnie bardzo krytycznie wypowiadał się na temat obecnego kształtu Telewizji Polskiej - Jest to dzika sytuacja. Od razu powiem jest to przedzika sytuacja. Budżet telewizji, która sobie jeszcze z tego budżetu dała nagrody - jest to nieetyczne, niemoralne. Jest to bulwersujące. Mnie się to w głowie nie mieści. - mówił.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Częściowe zdjęcie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek? Wiemy kiedy, podano na konferencji resortu zdrowia
2. Ile zarabiają Polacy? Znamy już "granicę bogactwa", GUS podaje konkretną kwotę

Owsiak wezwał również do walki o zmianę takiego stanu - Uważam, że mamy jakąś znieczulicę. To właśnie media, to właśnie dziennikarze, to właśnie wszelkie opiniotwórcze instytucje powinny o tym mówić dzień w dzień. To nie jest tylko sytuacja w której mamy piosenkę Kazika, cenzurę. Mamy ludzi, którzy protestują, pracodawców, którzy są rozpędzani w sposób niewspółmierny do ich demonstracji. To mamy telewizję telewizję, która jest demoralizująca. Demoralizujące jest przekazanie tylu pieniędzy w dobie kiedy walczymy z koronawirusem. Kiedy my zbieramy pieniadze na fundusz inwestycyjny - grzmiał prezes WOŚP. Co ciekawe, zadeklarował że niezmiennie płaci abonament radiowo-telewizyjny: - Robię to po to by móc oceniać - stwierdził. Jednocześnie poparł pomysł Rafała Trzaskowskiego, zakładający całkowitą likwidację polityki w TVP.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sędzia wydał wyrok śmierci za pomocą wideokonferencji. Pierwszy taki przypadek w historii
  2. Mężczyzna szarpał się z niedźwiedziem, wpadł do wody. Porażające szczegóły akcji na wybiegu
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Wielka niespodzianka dla milionów Polaków. Darmowe przejazdy dla wielu w jeden dzień

Źródło: WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News