Jurek Owsiak w obronie łóżek dla psychiatrii dziecięcej. East News/Piotr Molecki
Źródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Października 2020

Jurek Owsiak w zaskakujących słowach, chodzi o przekazanie sprzętu od WOŚP innej placówce. "Brońcie naszych łóżek"

Jurek Owsiak poprzez wpis na Facebooku zaapelował do administracji Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie o nieprzekazywanie łóżek zakupionych przez WOŚP innym placówkom medycznym. Znany działacz charytatywny twierdzi, że nie chce wyręczać polskich władz w obowiązkach, które do nich należą.

"Brońcie naszych łóżek" - w ten sposób Jurek Owsiak rozpoczął swój wpis, w którym odpowiada na zapytanie władz Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie o możliwość przekazania łóżek zafundowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy placówkom medycznym, poświęconym leczeniu pacjentów u których wykryto koronawirusa. Prezes zarządu fundacji tłumaczy to niezgodą na nieudolność państwa, które odpowiedzialne powinno być za sytuację epidemiologiczną w kraju.

Maryla Rodowicz ma koronawirusa? Opublikowała bardzo niepokojące zdjęcie, fani przerażeniMaryla Rodowicz ma koronawirusa? Opublikowała bardzo niepokojące zdjęcie, fani przerażeniCzytaj dalej

Jurek Owsiak chce ratować psychiatrię dziecięcą

Jurek Owsiak zaznaczył, że to już nie pierwsza sytuacja, kiedy sprzęt zakupiony przez WOŚP jest przenoszony do innych placówek. W jego wpisie na Facebooku czytamy:

"Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na walkę z COVID-19, to z ogromnym żalem, ale staraliśmy się zrozumieć tę wyjątkową decyzję. Myśleliśmy, że to jednorazowe zdarzenie w obliczu rosnących potrzeb walki z pandemią."

Jak się okazuje, sytuacja się powtórzyła, ale tym razem Jurek Owsiak postanowił zainterweniować osobiście. Lider WOŚP nie chce, by na takiej "pożyczce" ucierpiała psychiatria dziecięca, która i tak jest w opłakanym stanie.

"W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać" - pisze w swoim wpisie działacz.

Lider WOŚP nie zamierza wyręczać rządu

IMGW ostrzega, zacznie się z samego rana. Wiemy, kto powinien się przygotowaćIMGW ostrzega, zacznie się z samego rana. Wiemy, kto powinien się przygotowaćCzytaj dalej

W swoim wpisie Jurek Owsiak prosi o odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji dotyczących planowania zakupów sprzętu medycznego. Jednocześnie przypomina, że WOŚP dołożył już swoją cegiełkę w walce z epidemią. Do tej pory fundacja przekazała na walkę z Covid-19 sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości ok. 50 milionów zł.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Emerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywane

Jurek Owsiak nie zamierza rezygnować z pomocy w walce z obecną sytuacją epidemiologiczną, ale nie chce by działo się to kosztem placówek medycznych, w których znajdują się pacjenci z innymi dolegliwościami, zwłaszcza dzieci cierpiące na zaburzenia psychiczne.

"Nasza Fundacja (...) nadal jest gotowa pomagać Polakom w tej walce, ale nie powinna na dzień dzisiejszy w podstawowych zadaniach zastępować państwa" - zaznacza na koniec swojego wpisu.

źródło: Gazeta.pl, Facebook.com/jerzyowsiak

Gwiazda TVN nie wytrzymała, padły bardzo mocne słowa. Gwiazda TVN nie wytrzymała, padły bardzo mocne słowa. "Nie jesteśmy nieme ani ubezwłasnowolnione"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miażdżąca opinia, WHO popełniło karygodny błąd ws obostrzeń? Zwłszcza podróżujący ucierpieli
  2. Wszedł do metra bez maseczki. Pasażerowie nie wytrzymali, sceny jak z filmu akcji [WIDEO]
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  6. Sposób naszych babć na elastyczne ciasto na pierogi. Zawsze dodawały jedną łyżkę przed wyrobieniem, wychodziły jak marzenie