Jurek Owsiak domaga się sprostowania słów Łukasza Szumowskiego, które padły na antenie TVN24.. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Sierpnia 2020

Jurek Owsiak oglądał Szumowskiego w TVN. Nie wytrzymał, oskarża ministra o kłamstwo na temat WOŚP

Jurek Owsiak domaga się sprostowania słów Łukasza Szumowskiego, które padły na antenie TVN24. Były już minister zdrowia wskazał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy również nie otrzymała zakupionych przez siebie respiratorów. "To kłamstwo", pisze na Facebooku szef WOŚP.

"Kłamstwa ministra Szumowskiego", czytamy we wpisie lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Owsiak odwołuje się do słów byłego już ministra zdrowia, który na antenie TVN24 stwierdził, że fundacja również zamówiła respiratory, których do tej pory nie otrzymała. "To kłamstwo. Fundacja zakupiła 34 respiratory (w tym 10 transportowych), bo tylko tyle w maju można było kupić. Chcieliśmy kupić kolejne 37 respiratorów od światowej firmy, ale termin dostawy był tak odległy, że z tego zakupu zrezygnowaliśmy", pisze szef WOŚP.

Zrobili raban w Auchan. Sieć oskarżona o oszukiwanie klientówZrobili raban w Auchan. Sieć oskarżona o oszukiwanie klientówCzytaj dalej

Jurek Owsiak: "Czy rozliczy Pan wszystkie pieniądze, co do złotówki?"

Jurek Owsiak zaznacza, że z uwagi na fakt, iż sprzęt został juz rozdysponowany do szpitali, fundacja zwróciła się z prośbą do Łukasza Szumowskiego, by ten wysłał 37 respiratorów "z tej ogromnej, zamówionej przez jego resort, puli" pod wskazane przez WOŚP adresy. "Pan minister wyraził zgodę, ale do dania dzisiejszego po tym sprzęcie ani widu, ani słuchu", wskazuje szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na łamach Na łamach "Dzień dobry TVN" ujawniła przykre kulisy zwolnienia z TVP. Usłyszała, że jest "za stara"Czytaj dalej

"Przypominam panu ministrowi, że w momencie afery z maseczkami, które zakupiło ministerstwo, które z wielkim hukiem dostarczono do Polski największym samolotem świata i które okazały się bezużyteczne, pan minister osobiście zajął się zakupem także naszych maseczek. Ministerstwo poddało je badaniom i okazało się, że według polskich standardów nie trzymały one jakości. Natychmiast wszczęliśmy procedury z firmą, u której je zakupiliśmy i po kilku dniach cała transakcja została unieważniona, pieniądze zwrócone, a maseczki przekazane do Fundacji jako darowizna. Wszystkie te maseczki rozdysponowaliśmy, informując, że spełniają tylko podstawową funkcję zabezpieczenia medycznego", zwraca uwagę Owsiak. Cały proceder stoi bowiem w ostrym kontraście do sytuacji w Ministerstwie Zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramat Rafała Mroczka. Trwa walka z czasem
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Zajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacić

"Pan minister po raz kolejny przytacza przykład Fundacji, która na walkę z koronawirusem wydała 48.765.372,46 zł społecznych pieniędzy, które bardzo dokładnie rozliczyliśmy. I tego się trzymajmy. Ja ponawiam pytanie, panie ministrze, czy rozliczy Pan wszystkie pieniądze, co do złotówki, na zakup respiratorów, bo Pana odpowiedź w tym samym programie, że »kontrahent« informuje, że wszystkie pieniądze zostaną zwrócone, dla mnie są absolutnie niewiarygodna", pisze Jurek Owsiak, dodając, ze oczekuje sprostowania nieprawdziwych słów na temat respiratorów, jakie padły na antenie TVN24.

Jurek Owsiak oczekuje sprostowania ze strony Łukasza Szumowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Młodzi napędzają rozprzestrzenianie się epidemii? Stanowisko WHO
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Skandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowie

Źródło: Facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!