Jurek Owsiak ripostuje. East News/Jan Bielecki
Źródło: East News/Jan Bielecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 17 Listopada 2020

Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment

Jurek Owsiak dodał w swoich mediach społecznościowych ironiczny wpis, w którym odwołuje się do wypowiedzi Sławomira Świerzyńskiego z zespołu Bayer Full, który wczoraj na antenie Polsatu powątpiewał w popularność grupy Kult. Przedstawiciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformował, że słowa lidera zespołu disco polo wpłynęły na jeszcze większe zainteresowanie nową płytą Kazika.

Jurek Owsiak zabrał głos w sprawie niewybrednych komentarzy Sławomira Świerzyńskiego pod adresem zespołu Kult. W typowy dla siebie prześmiewczy i inteligentny sposób wymierzył prztyczka w nos zuchwałemu liderowi Bayer Full.

Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećSławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećCzytaj dalej

Jurek Owsiak odpowiada Świerzyńskiemu

Opinią publiczną wstrząsnęła opublikowana w piątek lista podmiotów kulturalnych, którym przysługiwać miała dotacja z Funduszu Wsparcia Kultury. W kontrowersyjnym spisie znalazło się wielu artystów, którzy na co dzień sprzedają tysiące płyt i ciężko podejrzewać ich o problemy finansowe.

Pomocą Ministerstwa Kultury w związku z sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa miały zostać objęte m.in. popularne zespoły disco polo takie jak Weekend czy Bayer Full, a także wielu artystów, którzy od wielu lat świetnie sobie radzą na polskiej scenie muzycznej. Największe kontrowersje wzbudziła chęć przyznania grupie Golec uOrkiestra prawie 2 mln zł zapomogi.

Choć pod wpływem społecznego oburzenia, Ministerstwo Kultury ostatecznie wycofało się z tak bardzo budzącego wątpliwości pomysłu rozdysponowania kwoty 400 mln zł, niesmak pozostał. Wielu dziennikarzy, polityków i artystów do dziś zabiera głos w sprawie, krytykując samą ideę przekazania pieniędzy z kieszeni podatnika majętnym artystom, szczególnie w czasie gdy wielu Polaków zmaga się z trudną sytuacją finansową.

Komentarz dotyczący Funduszu Wsparcia Kultury wygłosił znany muzyk Kazik Staszewski. Stwierdził, że nigdy nie przyjąłby takiego rodzaju zapomogi. Apelował do swoich fanów, by pomoc przekazywali poprzez zakup płyty zespołu Kult. Na jego słowa zareagował w jednym z programów Polsatu Sławomir Świerzyński z grupy Bayer Full. Wokalista szczerze powątpiewał, by ktoś był dziś jeszcze zainteresowany muzyką Kazika Staszewskiego. Tę zuchwałą wypowiedź zripostował już na swoim Facebooku Jurek Owsiak.

Uwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaUwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaCzytaj dalej

"Gloria Artis dla Bayer Full"

Jurek Owsiak w typowy dla siebie sposób skonfrontował się z wypowiedzią Sławomira Świerzyńskiego. W swoich mediach społecznościowych opublikował wpis, w którym w niezwykle kąśliwy i inteligentny sposób dogryzł liderowi popularnego zespołu disco polo. Przedstawiciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz festiwalu Pol'And'Rock przyznał, że wypowiedź Świerzyńskiego wpłynęła na promocję jednego z albumów live zespołu Kult, którego Jurek Owsiak jest współwydawcą.

"Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol'and'Rock Festival." - napisał Jurek Owsiak.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Rzeczpospolita" nie pozostawiła suchej nitki. Polacy ocenili Kościół, wystawiając rachunek, najbardziej zaskakuje opinia młodych
2. Rząd planuje nową daninę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach
3. Zażenowany Grzegorz Markowski przerwał milczenie ws. pieniędzy od Glińskiego. "Byłoby niemoralne"

W swoim wpisie na Facebooku odniósł się także do sympatii pomiędzy ministrem kultury Piotrem Glińskim a liderem Bayer Full. Jurek Owsiak ironizował, że Świerzyńskiemu prawdopodobnie wkrótce zostanie przyznany order za zasługi dla polskiej kultury.

"Mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi. Mało tego - podejrzewam, że może liczyć na order Gloria Artis od obecnie panującego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu." - śmiał się Jurek Owsiak.

Odpowiedź Jurka Owsiaka

Zdjęcie przedstawia wpis Jurka Owsiaka, zamieszczony na jego Facebooku (facebook.com/jerzyowsiak)

Kontrowersyjna lista beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury została przekazana do korekty. Minister Gliński stwierdził, że wobec opinii publicznej, trzeba będzie nieco poprawić i raz jeszcze przeanalizować spis podmiotów, którym należy się zapomoga. Wciąż nie wiadomo do kogo ostatecznie trafią pieniądze.

źródło: wp.pl

W kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiW kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całkowita zmiana systemu testów na koronawirusa w Polsce? Zaskakujące zalecenia Polskiej Akademii Nauk
  2. Najszybsze, rozpływające się w ustach ciasto czekoladowe, idealne dla niezapowiedzianych gości. Zrobisz je w trakcie zaparzania herbaty
  3. "Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Zaskakujące kondolencje abp. Gądeckiego w związku ze śmiercią kard. Gulbinowicza
  4. Na planie "The Voice of Poland" polały się łzy, niespodziewane. Do czego doszło i skąd tyle emocji?
  5. Kataklizm nad Ameryką. Turyści mogą być w ogromnym niebezpieczeństwie, muszą uciekać
  6. Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma
  7. Dinozaury mogły jednak wcale nie wyginąć, gdyby nie asteroida. Wyjątkowe odkrycie archeologów