Jurek Owsiak. Jan Bielecki/ EastNews
Źródło: Jan Bielecki/ EastNews
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Maja 2020

Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji

Jurek Owsiak odniósł się do policyjnej akcji przeprowadzonej wobec protestu polskich przedsiębiorców. Jak twierdzi szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, "akcji brutalnej, przemocowej, która nie miała żadnego uzasadnienia".

Jak wskazuje lider WOŚP, policjantów było dwukrotnie więcej niż protestujących. Zdaniem Owsiaka "policja jak w państwie totalitarnym obstawiła całe ulice, sektory, odizolowała pół miasta". W jego opinii służby w niewytłumaczalny sposób "użyły ogromnych sił, aby pokazać tylko i wyłącznie wole rządzących – będzie tak i już". Przypomnijmy, że według informacji OKO.Press kilkanaście poszkodowanych w wyniku działań mundurowych osób wymagało natychmiastowej pomocy medycznej z powodu poparzenia gazem.

"Przypominam sobie kordony policyjne niepozwalające obywatelom przekroczyć linii marszu uroczystości smoleńskich. Przypominam sobie legitymowanie, spisywanie, pakowanie ludzi do policyjnych radiowozów mimo tysięcy kamer, telefonów i ludzi, którzy to obserwowali", czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych założyciela Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Jurek Owsiak: "Stop tego bezprawia"

"Stop tej nonszalancji obecnej władzy", kontynuuje Owsiak. "Stop tego bezprawia, które wystawia służby porządkowe przeciwko obywatelom w pokojowej, nikomu nierobiącej żadnej krzywdy manifestacji. Skoro nie potrafiliście nas, obywateli przygotować do plagi koronawirusa, to nie macie prawa teraz, szczególnie w sposób tak brutalny, uciszać tych, którzy najbardziej odczuwają skutki epidemii", dodaje.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jedna z partii organizuje wielkie protesty w całej Polsce. Powodem film Sekielskiego, o co chodzi?
2. Psy na front walki z pandemią. Naukowcy chcą diagnozować za pomocą czworonogów

Działacz społeczny wskazał, że władza nie próbuje rozmawiać ze stroną mające odmienne poglądy. "Podzieliliście nas i jedną za drugą legendę naszego życia brutalnie niszczycie". Jako wspomniane legendy Owsiak wskazał "Solidarność", słynną stadninę w Janowie oraz Polskie Radio wraz z przetaczającą się przez stację "dobrą zmianą".

"Co jeszcze da się zniszczyć? Zepsuć? Przeciwko czemu jeszcze możecie pogrozić nam palcem lub policyjną palką?", pyta retorycznie lider WOŚP. Na zakończenie Owsiak zapewnił, że fundacja nadal robi wszystko, by wspomóc służbę zdrowia w walce z epidemią.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
   3. Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"
   4. Dziennikarze przyłapali Tadeusza Rydzyka. Jego imperium rozrasta się w ciszy
   5. Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?
   6. Zapytali Szumowskiego o koniec epidemii w Polsce. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń

Źródła: facebook/Jurek Owsiak; facebook/OKO.Press