Szef WOŚP Jurek Owsiak wystąpił z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Listopada 2020

Jurek Owsiak ujawnił skalę kuriozalnych wydatków rządu. Jego apel powinni poznać wszyscy

Szef WOŚP Jurek Owsiak wystąpił z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował szczegóły kuriozalnych zakupów rządu Prawa i Sprawiedliwości, zastanawiających zwłaszcza w okresie pandemii.

Gdy Adam Niedzielski obejmował urząd ministra zdrowia zapowiedział, że jego przesłaniem będzie hasło "wszystkie ręce na pokład". Taką oto maksymą rządzący spróbowali zagrzać do walki obywateli przed nadchodzącą drugą falą epidemii. Gdy ta wreszcie nadeszła, najwyraźniej nie szczędzą wydatków na dość absurdalne cele.

Do co najmniej zastanawiającej inicjatywy polskiego rządu w opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie nawiązał Jurek Owsiak.

Obrazy WTV"Czuję, jakby ktoś na mnie s***". Ostro w ostatnich "Wiadomościach" TVPCzytaj dalej

6 milionów złotych na flagi

"Panie Premierze, żeby nie było później – nie słyszałem, nie widziałem. Pod Pana patronatem polskie powiaty zamawiają maszty z flagą polską w ramach programu »Pod biało-czerwoną«. Jeden maszt to 5000 zł", czytamy na Facebooku lidera WOŚP.

Na ten moment na projekt wydano przeszło 6 milionów złotych, choć, jak wskazuje Owsiak, trafniejszym byłoby zaznaczenie, że wydał je sam szef rządu Mateusz Morawiecki.

"Najgorsze w tym jest to, że pieniądze płyną z Funduszu do walki z pandemią", zaznacza szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

Powołując się na dane przedstawione przez portal OKO.press, Jurek Owsiak zaznacza, że do tej pory o fundusze poprosiły 1362 gminy. Pieniądze dostały wszystkie z nich. W Polsce, jak wskazuje lider fundacji, istnieje 2477 gmin. "[...] i uruchamia Pan dalszy ciąg wydatków, co jest po prostu chore", dodaje.

"Do 31 grudnia można składać wnioski, czyli planuje Pan kolejne 6 baniek wydać na dzisiaj kompletnie, ale to kompletnie od czapy cel. Dziennie w Polsce umiera ponad 500 osób. Minister zdrowia ogłasza »wszystkie ręce na pokład«. A Pan, co jest moim zdaniem absolutnie karygodne, z funduszu do walki z epidemią, kupuje maszty", czytamy w mediach społecznościowych.

KRRiT bierze się za TVP. Materiał KRRiT bierze się za TVP. Materiał "Wiadomości" przekroczył wszelkie graniceCzytaj dalej

Jurek Owsiak: "Czy nadal Pan chce prowadzić te bulwersujące zakupy?"

Dla kontrastu Owsiak zaznacza, że jedynie w minionym tygodniu Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczyła przeszło 4 mln 171 tys. zł na zakup 89 kardiomonitorów i 50 respiratorów. Zakup był konieczny wobec kolejnych poleceń stworzenia oddziałów covidowych wydawanych szpitalom w całej Polsce.

Następnie postanowił zadać premierowi Morawieckiemu trzy niezwykle istotne pytania. Pozostaje nam wyrazić nadzieję, że otrzymamy na nie odpowiedzieć ze strony szefa Rady Ministrów.

Mianowicie:

 1. Czy nadal Pan chce prowadzić te bulwersujące zakupy?
 2. Czy Fundusz walki z pandemią covid-19 dopuszcza takie zakupy?
 3. Kto jest producentem tych masztów?

Jurek Owsiak apeluje do Mateusza Morawieckiego.

źródło: Facebook

Gwiazda Gwiazda "Świata według Kiepskich" w dramatycznej sytuacji życiowej. Nie ma z czego żyć, choć zna ją cała PolskaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagował
  2. Królowa polskich warzyw, jej regularne jedzenie przedłuża życie. Świeża i kiszona - w każdej formie powinna znaleźć się na twoim stole
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Wielka Brytania chce zbudować kosmiczne elektrownie. Wyjątkowy pomysł budzi zainteresowanie NASA od lat