Jurek Owsiak w szoku. East News/Jakub KamińskiŹródło: East News/Jakub Kamiński
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 16 Lutego 2021

Jurek Owsiak zawiedziony wynikami Gali Empiku. Dostał odpowiedź

Jurek Owsiak opublikował na Facebooku wpis, w którym wyraził ubolewanie i nierozumienie dla decyzji Empiku o ogłoszeniu najlepszym albumem Pop/Rock nowej płyty Sanah. Prezes WOŚP-u był przekonany, że w kategorii zatriumfuje Kult. Sieć sklepów odniosła się do komentarza Owsiaka.

  • Jurek Owsiak nie rozumie, dlaczego nagrody Empiku w kategorii album pop/rock nie otrzymał w tym roku zespół Kult
  • Przyznał jednocześnie, że bardzo szanuje wokalistkę Sanah, która okazała się tegoroczną faworytką
  • Empik ustosunkował się do wypowiedzi Owsiaka, tłumacząc, że głosowanie było uczciwe i opierało się na wynikach sprzedaży

Jurek Owsiak przyznał, że decyzja Empiku była dla niego zadziwiająca. 

Jurek Owsiak zawiedziony

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie może pogodzić się z porażką płyty Kultu z nagraniem koncertu zespołu w trakcie występu na Pol'And'Rock Festival podczas gali rozdania nagród Empiku. Jurek Owsiak był przekonany, że to właśnie album grupy Kazika cieszyć się będzie tegorocznym triumfem. 

Kropką nad i było wydanie zestawu płyt CD/DVD, a także winyli. Empik z radością podawał informacje, że płyta bardzo szybko znalazła się na 1 miejscu sprzedaży internetowej jak i w sklepach stacjonarnych. Na półkach salonu Empik pod „1” niezmiennie przez wiele tygodni prezentowana była płyta Kultu. Zespół i my, a przede wszystkim fani, cieszyli się, że tak świetnie został przyjęty ten koncert, a my cieszyliśmy się, że koniec roku pokazał także, że nasza wytrwałość w wydawaniu płyt koncertowych została fantastycznie nagrodzona - napisał na Facebooku.

Komisja ds. pedofilii zakończyła badanie sprawy wykorzystywania nieletnich przez ks. Andrzeja DymeraKomisja ds. pedofilii zakończyła badanie sprawy wykorzystywania nieletnich przez ks. Andrzeja DymeraCzytaj dalej

Jurek Owsiak przyznał, że był w niemałym szoku, gdy podczas gali ogłoszono, że to nie album Kultu okazał się najlepiej sprzedającą się płytą roku. 

I przyszła gala Empiku. Ze zdziwieniem przyjęliśmy, że płyta Kultu (po tylu informacjach, że i w sklepach i na empik.com prezentowana jest jako numer 1) nie jest zwycięzcą w swojej kategorii, skądinąd bardzo dziwnej, pt. pop/rock - tłumaczył twórca wydawnictwa. 

Empik odpowiada 

Jurek Owsiak przyznał jednocześnie, że cieszy się z triumfu Sanah, której "Królowa Dram" okazała się w tym roku niewątpliwym faworytem w kategorii. 

Na pewno nie chciałbym moim wpisem w żaden sposób urazić wokalistki, która według rankingu zdobyła pierwsze miejsce, tym bardziej, że podczas gali miałem okazję pierwszy raz w życiu poznać jej twórczość – i moim zdaniem to naprawdę ciekawa muzycznie postać, dodatkowo biorąca udział w naszych Finałach - zaznaczył prezes WOŚP-u. 

Stwierdził jednak, że wciąż nie rozumie decyzji Empiku, a zwróciwszy się do sieci sklepów z pytaniem o jej powody, uzyskał bardzo "enigmatyczną" odpowiedź. Pod postem Jurka Owsiaka pojawiło się tłumaczenie twórców "całego zamieszania". 

Na nagrody wpływ mają tylko i wyłącznie klienci Empiku. O zwycięstwie decyduje liczba sprzedanych egzemplarzy w ciągu całego roku kalendarzowego - zarówno w stacjonarnych salonach Empik, jak i w sklepie internetowym empik.com. Każdy klient „oddaje głos”, dokonując zakupu danego tytułu bez względu na nośnik i rodzaj wydania (w muzyce: płyta CD, winyl, mp3; w książce: wydania drukowane w twardej, miękkiej i broszurowej oprawie, ebook; w filmie: DVD, Blu-ray itd.) - wytłumaczyli prowadzący profil Empiku na Facebooku. 

Jurek Owsiak nie ustosunkował się jeszcze do odpowiedzi reprezentanta sieci sklepów. 

Źródło: wp.pl, facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: